• mak danışmanlık yönetim kurulu başkanı mehmet ali kulat açıklaması. muhalifim diyip (?) sandığa gitmeyenler için bir haber:

http://www.cumhuriyet.com.tr/…s_kac_puan_onde_.html

"bizim henüz mehmet özhaseki’nin isminin açıklanmadığı dönemde yaptırdığımız araştırmalarda özhaseki’nin ismi hiç ilk üçte çıkmadı. süleyman soylu, veysel tiryaki ve mustafa tuna ve isimleri çıkıyordu."
  • hükümete yakınlığıyla bilinen orc ve mak araştırma şirketlerinin benzer değerlendirmelerde bulunmaları enteresan.

bu sefer yoksa?
  • sürpriz olan bir şey yok. mansur yavaş hem chp'li hem iyi partili hem de mhp'li yurttaşların oyunu alıyor. şu an favori kendisi.
  • mak araştırma gibi 7 haziran seçiminde "ülkemiz koşar adım başkanlık sistemine gidiyor" diye sırıtan ve sonra da tırıs tırıs dönen birisinin sözü. bu adam böyle diyorsa cidden şaşırmamak elde değil.
  • içinde klasik chp'li zırvası taşıyan haber. sandığa gitmeyenler içinmiş pehhh! gitmiyorum arkadaş sandığa. her seçimde kötünün iyisine oy vermekten bıktım. ne zaman hakikaten iyi bir aday ve iyi bir parti kombinasyonu tamamlanır o zaman alırsın oyu. hadi öptm. kib bye.
  • önde olduğunu farkediyorum. ak parti inanılmaz asılıyor. dsp adayı çıkarma falan peşindeler. sonra erdoğan da seçim çalışmalarına doğrudan müdahil. kaybetmemek için büyük çaba var. karşısındaki de büyük çaba sarfetmezse ak parti kaybetmez.
  • halk tv vb kanallardaki tartışma programlarını veya oraya çıkan anketçileri, son seçimlerdeki isabetsiz tahmin ve yorumları nedeniyle izlemiyorum. sadece akp'ye yakın olanları takip etmeye çalışıyorum. bunlardan biri de kulat. mehmet ali kulat bunu uzun süredir söylüyor. kulat, akp için anket yaptığını da gizlememiştir zaten. son olarak bu sözleri söylediği programda da kendisinin "sarayın anketçisi" olarak tanımlanmasına itiraz etmedi. bununla birlikte anket sonuçlarını gizleyen biri değil. eminim akp için çok daha fazla firma anket yapıyor ama pek konuşmuyor. kulat, ankara'da olduğu için ankara seçimleri ile özel olarak ilgilendiğini fakat sadece ankara için değil 30 büyükşehir için anket yaptıklarını söylüyor. anket bilgilerini özhaseki ve yavaş ile de paylaştığını, zaten seçimden önce yapılan aday anketlerinde özhaseki'in adının hiç çıkmadığını adaylığının seçmen için şaşırtıcı olduğunu söylüyor. yapılan anketlerde seçmenin artık chp döneminde ahır yapılan camilerle ilgilenmediğini, en önemli sorunun ekonomi ve işsizlik olduğunu söyleyerek kararsız olduğunu belirten seçmenin büyük çoğunluğunun akp'ye oy vermeyecek olduğunu çeşitli sebeplerle açıklamayan seçmenler olduğunu söylüyor. programın sunucusunun gereksiz araya girmeleri nedeni ile kulat istanbul üzerine konuşamadan konu kapandı.
    görüntü, ses arasında problem var ama aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
    link
  • mantıksız görünmüyor, mansur yavaş, gökçek karşısnda bile seçimi nerdeyse kazanıyordu. özhaseki kimmiş.
  • gökçek de olmayınca açık ara fark atması olası bir aday yavaş...
hesabın var mı? giriş yap