şükela:  tümü | bugün
 • mansur yavaş'ın cb adayı olmasını uman bir entry girildiğini görmesinler, hemen yakarlar yeşili:
  monsor yovoş hdp don oy olomoz.

  alır kardeşim, bal gibi alır. akp'lisi de verir hdp'lisi de. yeter ki siz bu adamı ötekileştirmeyin, ayak bağı olmayın. hdp ye oy ataların içinde liyakatsizlikten bıkan, yolsuzluk görmekten kusan, değersiz ve hor görülmekten bezmiş insanlar yok mu sanıyorsunuz?

  mansur yavaş chp yönetimi tarafından cb adayı yapılmazsa işte o zaman kıyamet kopacak. şahsen yavaş dışında bir aday çıkarsa bu köhnemiş zihniyet gidene kadar bir daha chp'ye oy vermeyeceğim. chp seçmeni mansur yavaş'ı istiyor, nokta.
 • (bkz: #116414024)

  kendisini yönetimde görmeyi şahsen çok isterim ancak bu ülkede artık gençliğe ve dinamizme ihtiyacımız var. belki de çok söylenen gibi ilerde cumhurbaşkanı yavaş, başbakan imamoğlu olur, o zaman tabi ki olur.

  edit: mansur yavaş’ın adaylık açıklaması: link
 • bu grubun içindeydim. ne zamanki memlekete gittim ve hdp dışında bir partiye oy atmamış dedem ile konuştum umutlarım arttı.

  mansur başkanı gayet başarılı buluyorlar ve aday olursa veririz diye gayet rahat söylediler.

  hatta can alıcı soruyu da sordum. seçimden 1-2 ay önce demirtaş bırakılırsa ne yaparsınız diye ? dedem dedi ki rahmetli anne babamı da çıkarsa daha bizden oy alamaz.

  hatta muhafazakar akp seçmeni teyzemler bile kesinlikle artık oy vermeyeceklerini, yavaş ya da imamoğlu aday olursa düşünebileceklerini söylediler.

  umutlanıp döndüm bende.

  edit: mesaj yolu ile aynı soruyu soran bazı yazar arkadaşlar oldu. düzeltmek istedim. selahattin demirtaş'a oy vermeme gibi bir durum yok. eğer akp selahattin demirtaş'ı serbest bile bıraksa (kürt oyları için) akp'ye oy vermeyeceklerini anlatmak istedim.
 • mansur başkan bir dönem daha ankara bşb adayı olur. ekrem başkan ilk seçimde aday olur ve kaybeder belediye de elden gider .mansur başkan akıllı adam kendini çok ön plana çıkarmıyor. eğer günü gelip de bu günkü siyasi boşluk devam ederse ankara bşb belediye başkankyken cumhur başkanı seçimine 2 yıl kala ortamı koklar ortam müsait olur ise çok güçlü şekilde gelir cumhur başkanlığı seçimini alır.
 • adam chp'den, iyi partiden, mhp'den, akp'den ve ülkesini seven kürtlerden o kadar çok talep görüyor ki, varsın hdp'liler sevmesin umrumda bile değil.

  tanım: otopark rantçısı pkklıların başını çektiği gruptur.

  edit: mansur yavaş herkesi bütünleştirebilecek, siyasi kutuplaşmalara son verebilecek tek aday. türkiye'nin de artık böyle bir adaya ihtiyacı var.

  mansur yavaş açık ara tüm kamuoyu araştırmalarında öndedir. akp'nin oy kaybettiği açık ve bu oyları alabilecek tek aday da kendisidir. hdp belediye seçimlerinde bedavadan imamoğlu'nu desteklemiş olabilir ama bu seçimde mutlaka yüzde 90'ın kabul edemeyeceği taleplerde bulunacak, bu talepleri kabul etse hdp'den gelen oy kaybedeceğinden daha az olacak zira iyi partili 1 kişi bile bu şartlarda oy vermez. kabul etmezse de hdp'den de oy alamadığı için kaybedecek. dolayısıyla mansur yavaş'ın kazanma ihtimali çok daha fazladır.
 • bunun arastirmasini yaparsin hangisinin oy potansiyeli fazlaysa onu aday yaparsin bu kadar basit tantanaya gerek yok. ekrem +1 mi ekremi yaparsin, mansur +1 mi mansuru yaparsin. mavzubahis turkiyenin/hepimizin gelecegi lan duygusalca partizanca sacmasapan vs davranacak luksumuz yok mal degnegi olmayin.
 • hdp seçmeni vermese de kürt seçmenin oy verdiği de vereceği de açıktır.
 • pkk seçmeni olarak değiştirilmesi gereken hede.
  akp nefretinden gözü döndüğü için hdp ye oy veren kitle çok net yavaş'a oy verir ama pkk seçmeni (terör örgütü sempatizanı) asla vermez.
 • hdp seçmeni en çok 2 partiye oy veriyor: hdp ve akp. ikinci turda x kişi vs rte olduğunda kime oy verecekleri belli. kürt vatandaşlarımızın gelenekselci, "dini bütün, alnı secde görmüş, eli kuran tutmuş" politikacı sevgisi bu ülkede sona ermedi, ermeeeeeez.
 • haklılardır. "alamaz" derken "hiç alamaz" demiyorlar. "seçim zamanı eski konuşmaları dolaşıma sokulur ve bu yüzden hdp oylarının hepsini alamaz" diyorlar.

  hdp oylarını silme alabilecek tek çatı aday ekrem imamoğlu olur.

  imamoğlu, ayni zamanda iktidarın en güçlü olduğu karadeniz oylarının da hatrı sayılır bir kısmını alir. hatta iddia ediyorum mansur yavaş karadeniz'den de ekrem imamoğlu kadar alamaz.

  mansur yavaş sosyal medyada tanınıyor, anadolu'da kendi mahallesi'nde oturan, akşam evde masterchef izleyen vatandaşlar internete girmiyor. senin kadar iyi tanımıyor.