şükela:  tümü | bugün
  • bilindiği üzere,

mercedes ile tofaş, messi ile hasan ali, kobe ile bobby dixon, schumacher ile daniil kvyat kıyaslanamazsa mansur başkanla melih g. ekrem başkanla binali y. kıyaslanamaz.

kalite kalite ile kıyaslanabilir. sözelciler pek bilmez ama elma ile armut toplanamayacağı gibi karşılaştırılamaz da...

ekrem başkan kibarlığı naifliği insanlığıyla ön planda gibi görünse de mansur başkan çok fenadır. hastayım adama özellikle kanun maddelerini ezbere yaslarken sanki snow birer birer ak gezere yapıştırıyordur.

benim oyum mansur başkana.
  • ekrem'in istanbul şehremini olmasından mütevellit popülaritesi daha fazla olsa da, her halükarda mansur başkanı seçeceğim versus.
  • ekrem imamoğlu daha halkın içinden mansur yavaş ise daha siyasi bir kimlik. ekrem imamoğlu hafif şivesiyle kitle coşturur mansur yavaş ise anayasaya dayanarak mecliste yargı dağıtır.
  • bilemiyorum altan dedirten versustur. ben yine de mansur başgancıyım.
  • türkiyenin iki büyük şehrinin belediye başkanlarının karşılaştırması. özellikle son dönemde imamoğlunun (bana) samimiyetsiz gelmesi dolayısıyla ben mansur yavaş diyorum. imamoğlunun herkesi kucaklamaya çalışması, fazla medyatik olmaya çalışması ve kendini bir kurtarıcı gibi görmesi onu iticileştirdi. halbuki mansur başkan hiç ortalarda görünmez, göründüğünde de işiyle ilgili görünür sonra yine köşesine çekilir.
    her türlü mansur başkan.
  • twitter'da bir yorum görmüştüm bana mantıklı geldi. kimin yazdığını hatırlamıyorum.

mealen; "mansur yavaş, kariyerini ankara büyükşehir belediye başkanı olarak bitirmek istiyor. bunun için sert ve dediğim dedik duruyor. ekrem imamoğlu'nun ise daha büyük beklentileri var. bu yüzden herkeste iyi bir intiba bırakmak istiyor"

diyordu.
  • her ikiside iyi parti tandanslı kişilerdir.
  • istanbul un ankara ya göre daha popüler olması, istanbul seçiminin yenilenmesi, seçimin ülke gündemine oturması ve ekrem başkanın haliyle medyada daha fazla yer almasının muhtemel olması onu daha çok yıpratacak.

ekrem başkan, bir çok kesimin empatisini kazandı. muafazakar da takılıyor laik de. her yolun adamı gibi. bunu akıllıca kullandığı sürece sorun yok ama ayarı kaçırdığı an çok eleştirilecek. medyada sıklıkla yer aldıkça hata yapma ihtimali yükselecek gibi.

her iki başkanın da başarılı ilçe belediye başkanlığı geçmişi var ancak, mansur başkan hukukçu kimliği ile daha ehil gibi. ayrıca medyada görünmeyi çok tercih etmiyor sanki.

her iki başkanın da yapması gereken çok iş var. halka vaatleri var. ne kadarını gerçekleştirebilecekler ne kadarı iktidarın diline pelesenk olacak göreceğiz. velhasılıkelam ekrem başkanın işi daha zor, mansur başkan daha dikkatli.

şu an için: mansur reis > eko başkan
  • mansur başkan'ın milli yönü daha kuvvetli. eğilip bükülmeden gerçekleri söylüyor. mansur başkan demirtaş'ın çizgisini hiçbir zaman beğenmez. mansur başkan demirtaş neden tutuklu anlayamıyorum gibi bir beyanatı dünya yıkılsa vermez. o yüzden bütün oluşan bu ittirmeye rağmen mansur başkan adam gibi adam.
  • mansur yavaş göreve gelir gelmez sokak hayvanlarıyla ilgili bir toplantı yaparak gönlümü kazanmış durumda. umarım her ikiside başarılı ve kayda değer çalışmalar yapar