• hayal bu ya, bir yerel seçim için bir büyükşehire belediye başkanlığına ekrem imamoğlu ve mansur yavaş aday olsa oyunuz kime olurdu?

  buyrun ankete

  efsane bir seçim olmaz mıydı ama!
  benim oyum hem daha genç olduğu, hem de söylemlerini daha makul bulduğum için imamoğluna.
 • 2023 başkanlık seçimlerinin doğal 2 adayının karşılaştırması olan versus.

  önümüzdeki 4 sene belediyecilik açısından hangisi daha öne çıkarsa muhtemelen 4 senenin sonunda o isim muhalefetin başkan adayı olacaktır.

  kişisel olarak bu versusta belediyecilik anlamında mansur yavaşın geçmişinin daha başarılı olduğunu ve ankarada istanbulda imamoğlu'nun yaptıklarına ve yapacaklarına kıyasla daha başarılı olacağını düşünüyorum.

  imamoğlu biraz kapalı bir kutu. evet istanbul'u aldı sevindik ama bundan sonra yaptıklarıyla ya her kesimin sempatisini kazanacak ya da büyük hayal kırıklığı olacak bence ortası yok.

  bakalım 4 sene sonra bu versusun galibi kim olacak.
 • etki alanları düşünüldüğünde ister istemez ekrem imamoğlu’nun adı önümüzdeki 5 yıl boyunca mansur yavaş’tan çok daha fazla duyulacağı için 2023 cumhurbaşkanı adayı ekrem imamoğlu olacaktır.
 • ikisi de dönüşümün başlangıcı olacaktır umarız. her anlamıyla pisliğe gömüldüğümüz şu günlerde insanlara düzgün şeyler göstererek, unutulan değerleri hatırlatacaklardır. ikisinin de yolu açık olsun.
 • bilindiği üzere,

  mercedes ile tofaş, messi ile hasan ali, kobe ile bobby dixon, schumacher ile daniil kvyat kıyaslanamazsa mansur başkanla melih g. ekrem başkanla binali y. kıyaslanamaz.

  kalite kalite ile kıyaslanabilir. sözelciler pek bilmez ama elma ile armut toplanamayacağı gibi karşılaştırılamaz da...

  ekrem başkan kibarlığı naifliği insanlığıyla ön planda gibi görünse de mansur başkan çok fenadır. hastayım adama özellikle kanun maddelerini ezbere yaslarken sanki snow birer birer ak gezere yapıştırıyordur.

  benim oyum mansur başkana.

  aylar sonra gelen edit: oyum hala mansur başkana ama sanmayın aradaki fark 3 milyon 934 bin 692 oy sadece 3-5 falan
 • oyum mansur yavaş'a
 • ikisi de farklı yönleriyle oldukça başarılı yöneticidir.
  ikisi de başarılı olacaklarının sinyalini kısa sürede verdi.
  ikisi de bulundukları şehrin dokusuna (ankara-kesin, homojen ve net / istanbul-karmaşık, kozmopolit ve uzlaşmacı) son derece uygun kişilerdir.

  her ikisinin de güçlü yönlerini tek bünyede toplayan biri daha var:
  (bkz: tunç soyer)

  izmir'de seçim açık farkla ve rahat kazanıldığı için adı pek geçmiyor ancak önümüzdeki 4 yıl tamamlandığında en büyük farkı kendisinin yaratacağını düşünüyorum.
 • ikisi de akp'nin götüne tekmeyi vuran adamlardır. akp'nin kendi kendine başlattığı çöküşü bu adamlar sonlandıracaktır.
 • ekrem imamoğlu daha halkın içinden mansur yavaş ise daha siyasi bir kimlik. ekrem imamoğlu hafif şivesiyle kitle coşturur mansur yavaş ise anayasaya dayanarak mecliste yargı dağıtır.
 • mansur yavaş daha samimi, daha gerçek geliyor. imamson'u sonuna kadar destekledim ama bence yavaş başgan daha içten bir karakter, daha az bulanık gibi.
hesabın var mı? giriş yap