• ak parti'nin çöküş sürecindeki ucuzlukları bitmez.

iktidar kayıyor elinizden, zevkle, hazla, kahkaha ile izliyoruz. sizi gidi sefiller sizi, sizi gidi zavallılar sizi.

büyük başlar kurtulur, küçük başlar yargılanacak.
  • genel başkan olarak geçebilir. onun dışında böyle bir şeye ihtimal vermiyorum.
  • akp’liler herkesi kendileri gibi iki avantaya şerefini namusunu satar sanıyor. yok meral hanım gelsin, mansur bey gelsin. millet kaçıyor sizden ne gelmesi. bıktı insanlar yaka silktiler.
  • bu da olursa ülkeyi kapatıp gidelim zaten.. umut kalmamış demektir.
  • devlet bahçeli gibiler yüzünden muhalif kesimin ülkücülere güvensizlik duyması gayet anlaşılabilir. hatta meral hanım da bunun çok sıkıntısını çekti.

ama mansur yavaş’tan aynı şeyi beklemek fazlaca kuruntu olur.

erdoğan’ın ekrem imamoğlu’na bu kadar tepki gösterirken mansur yavaş’ı makamında kabul etmesi muhalefeti bölme çabasının bir parçasından başka bir şey değil.

mansur yavaş’ı övüp onun üzerinden ekrem imamoğlu’nu değersizleştirmeye çalışan aktrollerle benzer bir motivasyon. ben mesela ekrem başkanı övüp mansur başkanı aşağılayan kimseyi görmedim ama aksini çok görüyoruz sözlükte.

mansur başkan samimiyetini göstermek için toplantıda 16 milyonluk istanbul sakininin temsilcisinin muhattap alınmamasının saçmalığını dile getirirse muazzam olur.
  • akp mansur yavaşa geçmeye çalışıyor sanırım swh
  • eğer ak partiye geçerse zaten ortada mansur yavaş diye biri kalmamış demektir.
    insanlar mansur yavaş olduğu için o kadar oyu kendisine verdi.
  • politikada herşey olasıdır.

yarın ekrem imamoğlunu da akp de görebiliriz, süleyman soyluyu da chp de görebiliriz. politik tarih bu gibi örneklerle doludur.

asıl sorun halkın bilinci ve politik unsurlar üzerindeki caydırıcılığıdır. bu da eğitim, kültür ve refah düzeyinin artışı ile mümkündür.

henüz bu argümanları sağlayamadığımıza göre ve futbol takımı tutar gibi politik görüşümüz olduğu sürece, galatasaraydan fenere giden emre belezoğlu, fenerden beşiktaşa giden gökhan gönül misali, suyun yönüne göre saf değiştiren politikacıların peşinden gider dururuz.
  • "olmaz olmaz" diyenlerin ayna gibi önlerinde duran numan kurtulmuş ve süleyman soylu örneklerini göz ardı etmemesi gereken ihtimal.

bahsettiğiniz adam sanki hayatını islamcılarla mücadeleyle geçirmiş birisi, sanki kentli burjuva atatürkçü, sanki eski devrimci marksist falan da ne bu "mansur bizimdir" özgüveni yiğitler? ülkücülüğün dibinden gelen, yılların mhp'lisi mansur yavaş'tan bahsediyorsunuz. bu adam mhp'den dışlandıktan sonra yanladığı chp'de de bir gün olsun "ben chp'li oldum" demedi, o tavıra, o söyleme hiç girmedi. tamamen pragmatik sebeplerle chp'den aday oldu -iyi parti adaylığını bile bu yüzden kabul etmedi "ankara'da sadece chp adayı olarak seçilebilirim" diye. bu yakınlaşma, ideolojik değil, tamamen rasyonal bir seçimdi. yarın akp'den adaylık veya chp'li değil de akp'li mansur olarak bir yerde olmak daha "mantıklı" olacaksa pekala orayı tercih edebilir. chp'yi de aynı "mantık"la tercih ettiği gibi.

mansur yavaş dürüst ahlaklı namuslu bir adam vs. aynen katılıyorum, ama bu adamın dün olduğu gibi bugün de dünya görüşünün türk-islam sentezinde olduğunu çok çabuk göz ardı ediyorsunuz. bildiğin has beypazarı ülkücüsü yahu. adamın çevresi halen ülkücü, belediyede göreve getirdiklerinin neredeyse tamamı ülkücü. işin bu taraflarını yok sayıp sanki 40 yıllık chp'liden bahsediyorsunuz da "olmaz" diyorsunuz -hoş 40 yıllık chp'lisini de gördük.* olmaz diye atılıyorsunuz ortaya da ne olmaz?

ha işte o "dürüstlüğü" akp ile birlikte olmasına engel olur mu? hepimizi şu ana kadar memnun eden namusu o kadar sağlam mı, ahlaklı siyaset konusunda gerçekten ilkeli mi? bakalım. ama rte'nin mansur'a zarf atacağı neredeyse kesin gibi. ben şunu kabul ediyorum; dünya görüşü bana değil, o tarafa yakın. bununla birlikte; "adamlık" konusunda o taraftan epey farklı bir görüntü çizdi şu ana kadar. gerisini göreceğiz.

hızla düşmeye devam ettiği yerden kendisini kurtarma planları içinde olan rte'nin mansur hamlesini, imamoğlu da takip eder muhtemelen bir süre sonra. izleyip göreceğiz kim durduğu yerde ne kadar sağlam. çok güvenmeyin derim ama.

(bkz: ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım)
    nereden çağrıştıysa artık.

edit: daha yeni, güvenpark'taki dolmuş duraklarını kaldırıp kızılay'ın ortasına cami dikme projesini belediye meclisine bizzat getirmiş bir kişi yahu bu mansur. şu chp'liler, akp'lilere minnet okutturacak kadar gerizekalılar ve bunun ciddi ciddi hiç farkında değiller ya, çok acayip.
hesabın var mı? giriş yap