• bizi yeniden umutlandırmış durumdur. haydi ankara.
  • bir istanbul'lu olarak ankara'da ki arkadaşların elindeki belgelerle oyunu bozmasını bekliyorum. #direnankara
  • yüksek olmasını temenni ettiğimdir.

ankara'lı değilim ve hatta ankarayla hiçbir bağlantım yok. fakat mansur yavaş'ın kazanmasını gönülden istiyorum.2004 senesinden beri oy kullanırım, hiçbir oy faydalı olmadı. hayatımın en güzel seneleri akp iktidarıyla geçti. ankara'yı mansur yavaş abimiz alırsa eğer, oy kullanıp da hüsrana uğradığım tüm seçimlerin acısı çıkmış olacak. öyle sevineceğim, ankara'lı olmamama rağmen.
  • her sandıkta bir chp görevlisi vardı! kaba bir sayma yöntemiyle bile bu saate kadar oy sayısının bırakın ankara da türkiye genelinde netleşmemesi chp açısından kaygı verici.
  • 3. kez aday olmasıyla mümkün olabilir, belki.
  • tutanaklar verilince oylar da çalınamaz kafasındaki kişileri görmemizi sağlayan ihtimal. madem orada sabitliyoruz tutanakları herkesin imzasıyla, sonrasında yeniden oy sayılacak hikayesi nedir.
    eğer tutanaklar tek geçerli kaynak olacaksa, bu ihtimal "2019'da mansur yavaş'ın 2. kez ankara büyükşehir belediye başkanı olma ihtimali" başlığında konuşulur
  • yeniden sayım değil yeniden seçimle olabilecek bir şeydir. o da bu şartlar ve hükümet altında mümkün gözükmeyen bir ihtimal.
  • şu an chp'deki gönüllülerin paylaştığı resme göre 16.000 civarı oy kaybı görünüyor 600 küsür sandıkta. total rakam mı şu ana kadar ulaşılan rakam mı bilmiyorum.

tekrar ediyorum bu rakam farkı, tutanakta olanla girilen oy sayısı arasındaki fark.
  • ulan nesi geri çevirilemez amk kafayı yiyecem. daha çankayada açılmamış 200 küsür sandık var, arkadaşlar söylüyor kendi sandıklarındaki oylar yeni girilmiş daha. 200 sandıkta chp 200 fark atsa ortalama her sandıkta, eder 40 bin oy. durun bi sakin olun amk ya.
hesabın var mı? giriş yap