şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/…an4/status/1117897566782275584

https://twitter.com/…kit/status/1117841707285012486

hükümet eyt sorununa kulağını tıkamışken bir belediye başkanına neden bu soru yöneltilir anlamadım ki.
    adamı çalışma bakanı zannettiler heralde bir söz verdiyse muhakkak tutacaktır
    ayrıca seçim beyannamelerinde eyt yok bu konuda muhalefeti şuçlamak ve ondan çözüm beklemek çok saçma
  • ooo desene eyt meseleside kılışdar ve adamlarının üzerine kalıcak.

- eytleri umursamayan cehape zihniyeti miydi?
    - eveeeeeet!..
  • adam ankara belediye başkanı amk... milletvekili bile değil. önerge bile veremez. bu kafa ne kafasıdır.
  • hayır mansur yavaş'a eyt sormak ne? mansur yavaş eyt sorusunu duyunca kaçtı minvalinde manşet atmak ne? lan adam belediye başkanı. ne yapabilir? bre geri zekalılar eyt mağduriyetini yaratan sizken hangi akla hizmet sanki mansur yavaşın elinde olan bir şey varmışçasına algı yaratıyorsunuz?
  • doğrusunu yapmıştır. mansur yavaş belediye başkanı. ekonomi bakanı veya cumhurbaşkanı değil.

daha ilk günlerden adamın sinirlerini bozmaya ve çalışamaz hale getirmeye çalışıyor it sürüsü. psikolojik olarak yıldırmaya ve bunaltmaya çalışıyorlar. seçilmiş bir başkan var ulan karşınızda. mansur reise saygınız yoksa onu seçen halka saygınız olsun zerre kadar.

bunların derdi vatana hizmet falan değil partilerinin siyasi çıkarları ve rantları. başka bir sikim düşündükleri yok.
  • bana eyt sorusu sorulması ne kadar mantıklıysa mansur yavaş'a eyt soru sorulması o kadar mantıklıdır.

adam belediye başkanı işi bir kenti yönetmek. eyt ülke genelini ilgilendiren bir konudur. mansur yavaşın sıradan bir vatandaştan daha fazla bir yaptırımı yoktur. bu soruyu ülkeyi yönetenlere sormanız gereklidir.

şu ayrımı yapamıyor musunuz?
  • bu akit'ler de bir alem, eyt'lileri hem sikiyorlar, hem paralarını vermiyorlar, hem de bir de üstüne dalga geçiyorlar.

belediye başkanına eyt'lileri sorup da sonra cevab vermedi diye manşet atmak evvela eyt'lilerle, sonra da tüm milletin aklıyla daşşak geçmektir.
  • başgan belediye reisi yerine bakan falan oldu da bizim mi haberimiz yok?
  • kendisine eyt ile ilgili soru sorulmasının sebebi mansur yavaş'ın adaylık sürecinde eyt ile ilgili yaptığı açıklamalardır. seçimden önce ankara yerel radyolarının ortak yayınlarında eyt ile ilgili birkaç demecine denk gelmiştim. şimdi tam net hatırlamıyorum, sallamış gibi olmayayım ama üzerimize düşeni yapacağız, yasal değişikliklerin yapılması gerekiyor biz de aktif rol oynayacağız gibi bir şey söylemişti. o yüzden de şimdi böyle sorularla karşılaşıyor.

tanım: normal durumdur.
  • kıdem tazminatı mevzusu için de mahalle muhtarının kapısına mı dayanalım?