şükela:  tümü | bugün
  • an itibarıyla mansur başkan'ın fox tv'de açıkladığı projedir. halk ekmek büfelerinin yerine açılacak olan halk bakkal'da ankara içinde üretilecek olan et, süt, yumurta vb. şeyler satılacakmış. üstelik kooperatiflerle birlikte çalışacaklarmış. yahu başkan sen ne biçim ülkücüsün? diğer ülkücü siyasilerin feyz alması gerekiyor bu hareketlerden. başkan'ın planı görüldüğü üzere ankara ekonomisini geliştirmek ve bu ekonominin kendi kendine yetmesini sağlamak. darısı diğer belediyelerin başına. umarım planlandığı gibi başarılı olur ve tekelleşen market zincirlerine karşı büyük bir darbe buradan vurulur. ayrıca bu tarz hareketler tek bir kenti değil tüm memleketi ilgilendiren hareketlerdir.

son edit: öncelikle konu dışındaki tüm yazıları kaldırdım. bunun dışında da açtığımız başlığın ayrıntılısını zaten açmışlar; başlığın sahibi arkadaş uyardı. bilmiyordum, özür dilerim. yine de bu güzel projenin tekrardan gündem olmasına vesile olduğumuz için süper bir iş yaptık bence.
    (bkz: mansur yavaş'ın halk ekmek bayilerini kapatması)
  • tanzim satışın nasıl yapılması gerektiğini akp'ye öğreten projedir.
    bu projenin daha önceki büyük örneği tansaş mağazalarıydı ancak ne zaman ki kâr amacı ortaya çıktı mevzu patladı.
  • ülke olarak ne düzeyde olduğumuzu, bu projeye gelen haklı övgülere bakarak görebiliyoruz.
    rant yaratma, kaldırım , asfalt, park , konser temelli lütuf belediyeciliği bizi öyle bir hale getirmiş, müthiş belediyecilik olarak algılanır olmuş ki , her yerel yönetimin temel görev olarak yapması gereken işlerden yalnızca basit bir tanesi bile heyecanlanmamıza, umutlanmamıza yol açıyor.
    merkezi yönetimin görevi olduğu halde yapmadığı , yapmadığı gibi engel olduğu ekonominin üretim bazlı geliştirilmesi anlayışını ankara'da başlatabilir ve yerleştirebilirse, her düzeyde kalifiye işgücü yetiştiren ve/veya istihdam eden , katma değer yaratan projeleri üreten , teşvik eden bir anlayışın öncülüğünü yapabilirse ülke tarihine altın harflerle yazılmaya hak kazanır.
    çok teşekkür edilmeli mansur yavaş'a .
  • memleketimize fazla olan bir adamın projesidir.
    (bkz: çalıyor ama çalışıyor dedirtmeyeceğim)
  • şimdi okudum, aşırı beğendim. bu yayılsın tez vakitte.
  • ne memleketimize fazla, ne de bu uygulaması nedeniyle ülkücü olduğu için yadsınacak başkan uygulamasıdır. tek sorun bu ülkede namusluların namussuzlar kadar cesur olmamasıdır. bu işin ülkücüsü, solcusu yok, aklın yolu bir, halktan alınan halka verilmelidir. devlet halk tarafından halk için kurulmuştur. sağcılar ve kapitalistler 70 yıldır ülkenin orta yerine etmiştir, geriye kalanlarımıza halkçı uygulamalardan başka seçenek kalmamıştır. bu yolda yürüyen, insanlara seçenek sunabilen birleştirici partiler iktidara yürüyecektir. gerisi, emperyalizmin uşağı ve kuklası olmaya mahkumdur.
  • (bkz: helâl)

"halk" iyi.
  • allahım bir şehrin taşşağı olabilir mi
    ve bu taşşak 10ton çekebilir mi
    velhasıl kelam daşşaklı adamsın başgan
    tanım:daşşak isteyen güzel proje
  • eksik yapıyor desinler asla çalıyor ama çalışıyor dedirtmem! başımızdan eksik olma başkan. (bkz: melek) (bkz: melek)