• bunu normalleştiren ve "cumhurbaşkanı olduğu için olabilir mi" diye savunan muhalif arkadaşlar siz muhalifseniz ben değilim.

mansur yavaş'ın seçildiği andan itibaren chp'den kendini olabildiğince soyutlaması ve bu şekilde saçma sapan davranışlarda bulunması beni oldukça rahatsız ediyor.

erdoğan cumhurbaşkanı değil partili cumhurbaşkanıdır ve akp'nin genel başkanıdır. bunu kafanıza sokun. eskisi gibi bağımsız ve siyaset üstü cumhurbaşkanlığı yok bu ülkede. öyle "cumhurbaşkanı olduğu için normal" diye geçiştiremezsiniz bunu. o odada portresi bulunan ve partiler üstü olan tek kişi türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu başkomutan gazi mustafa kemal atatürk'tür.

siz kaç belediye başkanının odasında abdullah gül ya da ahmed necdet sezer portresi gördünüz bu zamana kadar? üstelik bu ikisi eski sistemdeki bağımsız cumhurbaşkanlarıydı. her şeyi geçtim bu ülkede atatürk'ün portresini makam odalarından kaldıran akp'liler var. siz neyden bahsediyorsunuz? kutuplaşma siyasetini bırakmak lazımmış. biz mi başlattık kutuplaşma siyasetini? ortam yumuşasın diye akp zihniyeti içinde eriyip gidin o zaman ne diyeyim. akp ülkenin kurucu değerlerine saygı duyup barış sağlayacağına biz "aman ağzımızın tadı kaçmasın" mantığıyla karşı devrimcilerin değerlerine göre hareket etmeye başladık. ne güzel iş ama! bunu kendinize yedirebiliyorsunuz yani?

mansur yavaş acilen bu yanlışından dönmelidir.
  • rakip parti başkanının fotografının makam odasında ne aradığını merak ettiğim portredir.
  • (bkz: 11 nisan 2019 israilin aya inmesi)

başka ülkelerde de böyle şeyler var
    bilemiyorum altan

edit: malum araç aya çakıldığı için bkz leyla olmuş
    (bkz: israilin aya gönderdiği uzay aracı)
    bununla idare edin *
  • mansur yavaş'a üzülürüm
    allah sabır versin.
    bu da onun sınavı demek ki
  • ne kadar işsiz güçsüz ambaşlar var burda ya.
  • söz konusu partili cb olduğu için bunun savunulacak bir tarafı yok, kimse kusura bakmasın. büyük hayal kırıklığı olabilir mi acaba diye şimdiden tereddüt etmeye başladım. sen ana muhalefetin başkent başkanısın ve makam odanda iktidar partisinin genel başkanının fotoğrafı var, bu mu doğal olan? onu oraya “iyi geçinmek” için asmışsa zaten vay halimize demek! ana muhalefet partisinin kendisini bu kadar zayıf göstermesi zaten hiç kabul edilemez o durumda da. o yüzden her türlü yanlış bir karar.
  • bir süre önce jandarma dahil tüm kurumlara cumhurbaşkanı’nın fotoğrafının asılması için yazı yazıldığını bilmeyenler için garip gelebilir.

edit: bahsettiğim olay içişleri bakanlığı bünyesindeki kurumlar için, yanlış hatırlamışım. link de ekleyeyim hatta
    https://www.google.com/…icin-bakan-11180200-haberi/
  • erdoğan salı grup konuşmasında mansur yavaş'ı sahneye alıp akp rozeti taksa, "ne var canım sonuçta ülkeyi yöneten parti, sorunsuz belediye hizmeti verebilmesi için iyi geçinmesi lazım" diyecek tiplerin olduğu başlık.
  • odasında istediğini yapsın beni ilgilendirmez, eğer geçmiş 25 senenin yolsuzluklarını tek tek açıklamazsa allah bildiği gibi yapsın.

edit: aciklayacak cesaret yoksa tum arsiv online acilsin biz tek tek inceleyelim.
  • bu olay ancak ülkede eskisi gibi tarafsız cumhurbaşkanlığı sistemi olsaydı anlayışla karşılanabilirdi. o portrenin sahibi aynı zamanda rakip bir partinin genel başkanıdır. dolayısıyla mansur yavaş'ın yaptığı son derece yanlış. bölmeden ayrıştırmadan yönetmek duvara portre asılmasını gerektirmez.
hesabın var mı? giriş yap