şükela:  tümü | bugün
  • ulus'da askana manti uzerine yapan gormedim henuz, siddetle tavsiye edilir
    evlere servisi de var, gercek bir can kurtarici
    ayrica bi de salcali tereyagli sosda direk corba gibi pisirileni vardir yogurtsuz, o haliyle de superdir
  • evde yapilinca valide hanimin gel sık sunlari sen de yiycen deyip ise kostugu olay
    yerken gikimiz cikmaz ama tabi
  • manti yapmanin yolu yordami bi kasiga kirk tane sigdirmak miymis neymis. ole kucucuk yapmak lazim gelirmis. hade len derim ben bu durumda
  • haslama, firinda, yalanci manti gibi her cesidini ayila bayila yediim yemek.. uzerine yogurt ve yag ile manyak olur.
  • (bkz: logi)
  • (bkz: kup manti)
  • manti makinalari da mevcuttur, (bkz: manti makinalari)
    eskisehirin mantisi da meshurdur, kayseri mantisi bir kasiga 24 tane sigar, eskisehirde bu rakam 10un altındadır.
  • yokun annesinden ogrendim, kizartincada super oluyor.
  • kilo aldırmasıyla meşhurdur..yapmak bi sanat işidir ve güsel yapanlara çevrelerinde ün kazandırır
  • cok guzel hamurla ve kiymayla yapilir bu da kilo aldirmasina yol acar buna ragmen herkesin en sevdigi yemeklerden biridir tabiki benimde.. uzerine yogurt ve sos da koyulur aaa canim istedi.... manti!!
    ayrica normal manti disinda bi de sosyete mantisi vardir onu arkadasimin annesi ve bi teyzesi var o cok guzel yapar....
    bi de yag mantisi ve yalanci manti vardir yalanci manti da makarnayla yapilir....