şükela:  tümü | bugün
  • benim. hayatım boyunca hiç mantı yemesem aramam, zaten şimdiye kadar yediysem de ya aç kalmamak için ya da ayıp olmasın diye zorunluluktan yemişimdir.
    insanlar haşlanmış hamur yemenin nesine bu kadar bayılıyorlar onu da anlamıyorum açıkcası.
  • iskender , kavun veya dondurma sevmeyen insanları tanıyınca bile anlam veremediğiniz insan kişisidir.
  • çikolata sevmeyenini gördükten sonra beni hiç şaşırtmayan insandır.
  • keşli, cevizli bolu mantısını denemelidir.
  • ne sarımsak ne tereyağı yemeyi seven, onlarsız mantının da bir tadının olmayacağını bilen insandır. şahsen sade yoğurtla ve sıvı yağla denedim hiç güzel olmuyor, tavsiye etmiyorum. dolayısıyla öyle tatsız tuzsuz yemektense hiç yememeyi tercih ediyorum mesela ben. herkesin damak tadının aynı olması da imkansız bir şey ayrıca.
  • çocukken annesi tarafından mantı diye kandırıp bamya yedirtilmiş çocuğun büyümüş halidir. hala bamyayı mantı sanıyordur.

edit: şaka yapmıyorum biri 8. sınıfa kadar arkadaşımdı.
  • makarna sevmeyen insani gordukten sonra, bana asla sasirtici gelmeyendir.
  • yogurttan nefret eden insanlar otomatik olarak bu gruba dahil olur. bir boka benzemiyor cunku mantı yogurtsuz...
  • bizden değildir.
  • insan değildir...

mantı gibi insanlığa sunulmuş bir nimeti, kutsal hediyeyi redetmek insanlık suçudur.

(soya kıymasından yapılanları sevmeyenler bu suçu işlemiş sayılmazlar)