şükela:  tümü | bugün
724 entry daha
  • aşk evliliği çoğu zaman
    fakat zamanla aşk evliliği mantık evliliğin mantıklı olduğunu kanıtlamıştır
  • sabah ayrıldığında özlemeyeceğin insanla evlilik iyi sonuç doğurmaz.
  • ask evliligi tabi ki. en azindan asikken aptal olmaya/davranmaya hakki var diye dusunuyorum insanlarin. mutlu oluyorum onlar adina, gozume batmiyor.

mantik evliligi nedir ki. evliligin kendi mantiksiz zaten. dusunup tasinip evlenen insan geriyor beni. uzak durmaya calisiyorum.

ben hangisini yapacagim dersek, tabi ki hicbiri. gaza getiriyorum sizi dostlar.
  • aşkta mantık mı varda böyle bir karşılaştırma yapılmış...
  • aşk evliliği tabii ki
  • mantıklı bir aşk evliliği der geçerim. beyaz atlı prensinizi veya pembe götlü prensesinizi beklemen, yoh ele bişey.
  • aşık olduğun kişi ile mantıklı evlilik
  • evlenmen kuzum.
  • ben evlenmeyi tercih etmezdim ama şunu unutmamak lazım ki aşk zaten mantıklı bir olaydır. aşkın mantıksız olduğunu düşünmeyi bi bırakın. hepiniz kendi zihinsel şemalarınıza göre hayatınıza insanları alıyorsunuz. aşkın içinde mantık vardır ama insanlar sorumluluk almak istemediği için aşkın mantıksız olduğunu iddia ederler. bu yüzden aşık olduğunuz kişiler zaten sizi temsil eden kişilerdir. sizin istediğiniz özelliklere sahip kişilerdir ya da bu özellikleri yüklediğiniz kişilerdir. kendinizi iyi tanımadan yanlış kararlar vererek suçu aşka ya da mantığa atmayın. yaptığınız her seçim sizin tercihinizdi.

birilerini tanımadan yoğun duygularla bir işe girerseniz sonuçlarına da katlanmak zorunda kalırsınız. her duygu eninde sonunda azalır ve sizi kurtaracak şey mantık olur. aşk mantıksız değildir bunun böyle olduğunu düşünenler sadece insanlardır. mantıklı bir aşk size bu dünyada cenneti yaşatabilir. bu yüzden ikisi arasında tercih yapmayın, kendinize uygun olanı ve içinde hem aşkın hem de mantığın olduğu şeyi tercih edin.
  • mantıklı bir aşk evliliği.*
517 entry daha