şükela:  tümü | bugün
  • funda arar "yak gel" isimli şarkısında şöyle diyor;

"yak gel bildiğin ne varsa,
    sat gel gözüm yok para pulda
    yanlız sanadır bu hasretim"

funda arar bence karar vermeli. madem para pula önem vermiyorsun, neden adama bu sıkışıklıkta sat gel diyorsun? bırak, ne varsa bıraksın gelsin. illa gelmesi için satmasını bekleyeceksen, gözümde para, pul yok demeyeceksin.
  • neyin varsa kaldırıp çöpe attım
    saçlarımı kestirdim hemen sarıya boyattım
    bitanem diye kaydetmiştim ya hani telefonuma,
    sildim derhal herkes gibi adını yazdım
    sensizlik bana çok iyi geldi
    ne kadar da ihmal etmişim kendimi
    umrumda değil, iyi ki bitti
    omuzlarımdan koca bir yük gitti
    çoktan alıştım yokluğuna, inan ki
    attım kendimi sokaklara
    dokundum sarhoş, yabancı ellere
    üstelikte hiç pişman olmadım
    ama halimden de hiç memnum kalmadım

bu şarkının kendisi mantık hatası içeriyor. sertabcığım herifin arkasından nazire yapmaya çalışarak koca şarkı yazmışsın, nereye umrunda değil, nereye alıştın yokluğuna hahahah
  • "erzurum'da kar yağsa rize'de üşüyirum" - ismail türüt
  • "inşaallah dönmezsin geri, çok sefer olduğu gibi." bi' kişi nasıl olur çok sefer dönmemeyi yani kişinin terk ettikten sonra arayıp sormama, whatsapp ve bilimum sosyal medyadan engellemiş olmakla birlikte barışmama eylemlerinin bütünü dediğimiz "dönmeme"yi gerçekleştirirki? bu eylemlerin "çok sefer" yani birden fazla olması için o kişinin tekrar dönmesi gerekmez mi e kardeşim çok sefer terk etmişse hani çok sefer dönmemişti?
  • ''belki de bu kadar sevmemeliydik ....
    kalp işi biliyodu dinlemeliydik.''

kişi burada -yazar demeye dilim varmadı- fazlaca sevmiş olmaktan şikayetçi olmakla birlikte, kalbini dinlemesi gerektiğinden dem vuruyor. kendisine sormak isterim ki sevme eylemi kalp vesilesi ile gerçekleşiyor ise ''bu kadar sevme'' eyleminde imzası bulunan da dinlememiz gerekirdi diyerek fazla sevmekten şikayetçi olduğunuz kalp değil mi, zaten kalbinizi dinlediğiniz için bu kadar sevmediniz mi?