şükela:  tümü | bugün
 • ben bu hayatta bazı şeyleri anlamıyorum. ve ben anlamadığım şeylerden nefret ederim. dolayısıyla kafanız biraz olsun çalışıyorsa benim mantıyı çatalla yeme eyleminden, azıcık da zekiyseniz benim bu eyleme özne olanlardan nefret ettiğimi anlamış olmanız gerekiyor. fekat benim hiç umudum yok sizden. bence insanların neredeyse hepsi ebleh ve ben buna çok üzülüyorum. neyse ki sabah kalktığımda geçiyor ve güne sırıtarak başlıyorum. seke seke işe gidip şebelek gibi dolaşıyorum. sonra yemekte mantıyı çatalla yiyen birine denk geliyorum; :(

  bilmiyorum daha nasıl net anlatabilirim. bu tam anlamıyla saçmalık ve çok üzücü.
 • bitmesin diye yaptigim eylem. cok seviyorum. az yemeliyim. kasigi daldirsam iki kerede bitecek. catal kullanarak sonsuza dek devam edebilecegim is, olus, hareket.
 • pilavı bile çatalla yiyen biri olarak haliyle mantıyı da çatalla yiyorum. koca kaşığı ağzıma sokmaktan hoşlanmıyorum. çatalı batırıyorum insan gibi yiyorum. sen kaşıkla yersen de benim için sıkıntı olmaz. sonuçta senin kaşığın benim ağzıma girmiyo. benim çatalla yemem neden senin götüne batıyo anlamıyorum.
 • kalan sulu kısmı sosu falan da ekmekle hüpletiliyorsa gideri olan aktivite.
 • bu eyleme dayanarak çok kolay karakter analizi yapılabilir mesela. çatalla yiyen insanlar umursamaz ve hayatı günlük yaşarlar, kaşıkla yiyen insanlar vefalıdır, dost olunur, dert dinler. çünkü bu kaşıkla yiyen insanlar mantının yoğurdunun ve sosunun kıymetini bilecek kadar naif ve nazik insanlardır. salatanın suyuna da ekmek banacak kadar ne yaptığını bilen güzel insanlar..
 • mantının suyundan nefret ediyor olabilecek insanların eylemidir. suyundan arındırıp lüpletiyordur. mantının suyunu hiç sevmem. ancak tabağıma susuz koyarım ki kaşıkla yeme zevkinden mahrum kalmayayım.
 • saygı duyduğum ancak anlam veremediğim harekettir. mantı yoğurduyla, yağıyla, nanesi, sumağıyla, hepsinin karıştığı suyuyla kombine bir lezzettir. lezzetinin layıkıyla alınması için kaşıkla yenmesi gerektiğini düşünmekteyim. öte yamdan öantının yeme adabı da böyledir. fakat çin yemeği çubuk yerine çatalla yenemez mi, yenebilir. (bkz: kendimle diyalog)(bkz: sesli düşünmeyi geçtim artık yazılı düşünüyorum)
 • bu eylem bendenizde, bugün öğle yemeğinde ne yapacağımı bilemediğim bir sorunsal oluşturmuştur. zira mantının kaşıkla mı çatalla mı yeneceği konusunda kafa karışıklığı hasıl olmuştur. çatalla da kolay bir şekilde yenebilmekte mantı kolay bir şekilde çatala batırılabilmekte fakat kaşıkla yemek daha basit gibi. zevk açısından bana kaşıkla yemek daha güzel gibi geldi. açıkçası bu konuda yemek adabı kuralı var mıdır onu da bilmiyorum.
 • gelin adayı yaptıysa kaşıkla, 10 yıllık eş yaptıysa çatal bıçakla yenir.
 • çabuk bitmesin diye, teker teker yemek için yapıyorum çatalla yemek işini