şükela:  tümü | bugün
  • sözlüğü kısa bir süreliğine forum olarak kullanacağım için şimdiden özür dilerim fakat ne kadar araştırsam da net bir bilgi bulamadım.belki sözlükteki hukukçu arkadaşlar bilgi verebilir ve benim gibi sorun yaşayan veya yaşayacak olanlar da buradan bilgi edinebilirler diye başlık açmaya karar verdim.

mantolama yapılması yönünde 12 daireli apartmanda 2 defa toplantı yapıldı.ilk toplantıda 7 daire ,2. toplantı da 4 daire katılım sağladı.ben her iki toplantı da 'mantolama yapılmasını istemediğimi ancak çoğunluk varsa mecburen kabul etmek durumunda 'olduğumu söyledim. (bkz: #50868797) bana her seferinde çoğunluğun kabul ettiği bilgisi verildi ve sadece tek bir firma üzerinden konuşularak başka herhangi bir yerden fiyat teklifi alınmadan ilgili firmaya işe başlanılması talimatı verildi.

firma inşaat malzemelerini apartmanın önüne indirdiğinde, ben apartman sakinleri ile birebir görüşmeye başladım ve 6 dairenin mantolama istemediğini ve benim gibi çoğunluk istediği için ses çıkarmadıklarını aslında karşı olduklarını öğrendim.

apartman yönetimi resmi seçilmiş bir yönetim değil, herhangi bir karar defterleri, toplantı kararları, mantolama yapılması yönünde bir toplantı çağrısı, kabul eden üylerin imzaları falan hiçbir şey yok.

bu durumda ben yöneticiye giderek 6 dairenin mantolama istemediğini çalışmaya başlanılmaması gerektiğini söylediysem de yönetici toplantılarda böyle konuşulmaıdğını çoğunluk kararı oluğunu söylerek (şifaen dediğim gibi resmi hiçbir şey yok) işe devam edeceklerini söyledi.

ben bu durumda ne yapabilirim? karşı dava açıp inşaatı durdurabilirmiyim? ya da maliyeti ödemek zorundamıyım herhangi imzalanmış bir senet , karar olmadan benden neye dayanarak para alacak işi yapan firma.