şükela:  tümü | bugün
 • ismini ilk kez duyanların, '' helal olsun arsenal gene buldu süper bir genç yetenek ona güvendi, ona sığındı ve kaleyi verdi '' dediği ama gerçekte işin aslının hiç öyle olmadığı bakıldığı zaman belli olan kaleci. 28 yaşında kariyerinde osasuna b takımı, cartagnova, sabadell, eibar, recreativo huelva, celta vigo ve albacete formaları giydi ( ki daha cok giyemedi )

  dün gece kaledeyken kemal sunal'ın ortadirek şaban filminde zenci basketbolcuyu önce bağlayıp sonra suratını kömürle boyayıp yerine geçtigi sahneyi anımsattı.
 • jens lehmann'ın 17 mayis 2006 barcelona arsenal cl finali'nin 18. dakikasında oyundan atılması sonucu pires'in yerine oyuna girerek kaleyi devralmış oyuncu. şu ana dek herhangi bir yamuğu olmamıştır maç içerisinde.

  edit: (bkz: şom ağızlılık)
 • jens lehmann'in arsenal icin ne kadar onemli oldugunu 17 mayis 2006 barcelona arsenal cl finali'nin son 15 dakikasinda kapattigi koseden yedigi iki golle gostermis kaleci
 • ispanya'nın bilumum külüstür takımlarında dolaştıktan sonra 2004'te her nasılsa kapağı arsenal'e atmış olan kova kaleci.
 • bu sezonki performansıyla lehmann'ı yedek kulübesine mahkum etmiş kalecidir.
 • arsene wenger, kaleci dediğin en az 30-35 yaş arası olur diyen bir adam. almunia da gerçekten 30'dan sonra kaleye geçme şansı yakalayan başka bir adam. benim merak ettiğim; geçmişinde hiçbir takımda kayda değer sayıda şans bulamamış bir kalecinin nasıl oluyor da arsene wenger'le yolları kesişiyor. gerçekten tuhaf..
 • arsenal'ın, daha doğrusu arsene wenger'in şifresini çözmek isteyenler bu adamdan başlamalılar araştırmaya. bir kaleci ki, 28 yaşına kadar bilmem kaçıncı sınıf takımlarda oynamış, ingiltere'de hatta ülkesi ispanya'da bile ismini duyan insanların sayısı sınırlı. bir kaç yıl önce arsenal'e geldi, ilk yıllarda çok çok da eleştirildi. şimdiki popülerliği 3 yıl öncekinin bir kaç yüz katı ve yeteneği de artık pek tartışılmıyor. o olmadığı maçlar arsenal sıkıntı yaşıyor. arsenal genç yetenekleri bulur, yetiştirir, tamam. ama bu adam(almunia), arsenal'in felsefesini, "gençleri buluyor yetiştiriyor abi yani ne var" şeklinde küçümseyenlere cevap niteliğinde gerçekten. sonra züğürt çenemizi yoruyoruz "şampiyonlar ligine de ingilizler ambargo koydu bi zevki kalmadı" diye.
 • harikalar yaratır.
 • jean reno lan bu.
  yakından bi bakın.
 • hala güven vermeyen kalecidir. 5 mayıs 2009 arsenal manchester united maçında ronaldo'dan yürüme olarak 1 dakika sürecek mesafeden frikik golü yiyorsa bir kaleci, bu adam şampiyonlar ligi finalinde oynamamalı demektir. bu arada sayın arsene wenger cillop gibi takım yapmış ama kaleciyi unutmuş. ya illa genç takıntın var; git akinfeev'i falan al; ne bileyim başka birini al. bu yangın kovasını oynatmak zorunda mısın?