şükela:  tümü | bugün
 • "manuş adı, yıllarca müziği, kültürü ve hüznü ile beni etkileyen çingenelerin arasından gelmektedir. sanskritçe 'insan' demektir. 'baba' ise henüz küçük bir bebekken, ağzımdan çıkan ilk kelime..." şeklinde tanımlıyor kendisini. nazan öncel coverlarıyla gece gece ağzınıza sıçabilir.

  geceler kara tren

  bırak seveyim rahat edeyim
 • intihar etmeden önce dinlenen son şarkı kategorisine kazandırdığı sözü ve müziği kendisine ait olan şöyle bir şarkısı mevcuttur.

  uzun süredir dinlediğim bu şarkının ismini hala tam olarak bilmesem de, youtube'da ismi tabutta rövaşata olarak geçiyor.

  hee. diğer coverları da pek güzeldir.
 • gercekten cok saglam bir muzigi ve sozleri olan bir adam. gercek ismi saniyorum mustafa ozkan. yapmis oldugu coverlar da, yaptigi besteler kadar enfes olmus. bu kalitesiz piyasanin, kaliteli olmasi icin ilerlemesini diliyorum, daha bizlere nice istanbul gibi sarkilar dinlentirir umarim.

  ayrica ezginin gunlugunden dinlemeye aliskin oldugumuz bekle beni isimli coverlariyla beni daha cok kadikoy yerleskesinde yasadigina ikna eden bir tutumu oldu. canli muzik yaptigi bir yerler varsa bilenler yesillendirebilirse, gidip dinlemekte yarar var.
 • pamuklara sarıp sarmalanacak adam.

  prodüktörlerin gözüne limon sıkalım ona bişi olmasın. şimdi albüm yaparken ot, bok, püsür şunu şöyle yapalım bak bunun piyasası iyi olur gibisinden bir ton gereksiz, oturmayan, kulak tırmalayan şeyler yaptırırlar. n'olur olmasın böyle şeyler. o değil de bak adamı her dinlediğimde cümle kuramaz oluyorum. kafam uçup gidiyor. nasıl etkili olduğunun izlerini gördünüz di'mi. heh işte o yüzden bu tadın bozulmaması için fazla yaymayın bu adamın ismini, çok popüler olmasın ama güzel güzel parasını da kazansın. dozunu kaçırmayın yani emi prodüktörcüğüm, emi çocuğum, emi yazarım. evet. aferim.
 • şarkıların ya da türklülerin orjinal melodisine alıştığımdan mıdır nedir farklı yorumlarını genelde sevemiyorum.
  bu konuda özellikle istisna gördüğüm birkaç kişi var, bunlardan biri cem adrian diğeri de manuş baba.

  tanım: severek dinlediğim müzisyen.
 • istanbul şarkısı tavsiye edilesice. adamlar iyi cover yapıyor. hayırlısı olsun
 • evet bırak seveyim rahat edeyim ve evlerinin önü yonca...

  sanki yanımda söylüyor, etkilendim.
 • izlemekte geç kaldığım bir filmde geçen müziğin peşine düştüm, manuş baba kucakladı beni. cover'ını yapmış şarkının, coverların babası. filmi bu kadar geç izlemenin üzüntüsünü bıraktım bir kenara, manuş baba'nın sesiyle bu kadar geç tanışmış olduğuma yanıyorum. kusana kadar dinleyeceğim yeni bir sese ulaşmak nasıl bir heyecandır!
 • bırak seveyim yorumu hoştur.dinleyin ve dinletin bu adamı
 • mabel matiz'le* beraber nazan öncel şarkılarını hiç etmeden söyleyebilen bir adam daha! o nasıl ses kuzum, onlar nasıl vurgular, amanını!

  haberin var mı ise bambaşka bir şey, hep böyle kalasın.