şükela:  tümü | bugün
857 entry daha
  • bana cem karaca dinliyor hissi veren müzik insanı.
  • hep sağda solda ismine rastladığım, ilk kez rakı sofrasında bir arkadaşın fon olsun diye şarkısını açmasıyla "kim bu?" diye sorup öğrendiğim şarkıcı. dinledikten sonra da tepkim "bu muymuş manuş baba dedikleri?bir numarası yokmuş" oldu.
    daha sonra oturup sağlam kafayla dinleyeyim dedim fikrim değişmedi. ne ses olarak ne de yorum olarak herhangi bir türkü barda şarkı, türkü söyleyen ortalama bir şarkıcıdan farkı yok. hatta çok daha iyileri, en azından detone olmadan, sesi kaymadan söyleyenleri çokça mevcuttur.
    gerçekten ilginç bu kadar tutması, sevilmesi.
  • sözlüğün yeni volkswagen golf'ü.
  • yapılan bu linç sonucunda biteceği sanılan ünlümsü.

halbuki çoğunuz biliyor ki bu ülkede ünlü ve popüler olmanın yolu bu tür saçma argümanlarla gündeme gelmek. saçma bir adamın saçma şarkısı başkasından arak olmuş olsa nolacak? neden gündemi bu kadar işgal ediyor bu konu?
    saf mısınız saf taklidi mi yapıyorsunuz anlamak güç.
  • haluk levent'i sevmeyen adamın sevmediği adam. bir insan düşün ki haluk levent'i sevmiyor, nasıl fikirlerini ciddiye alacaksın.
  • insatagramdan sanırım bir açıklama yayınlamış. yine buram buram kadın, çiçek, atari, iyilik falan deyip doğallıktan uzak, yapay ama insanlarım yaa manuş baba işte sempatik, bizden diyeceği bir açıklama. zaten sevmezdim kendisini, üstüne bir de başkasının şarkısını çormuş. hiç sevmem artık.

tanım: samimiyetsiz bulduğum şarkıcı.
  • iki saat adını öyle böyle açıklamaya çalışmak yerine "ben istedim öyle oldu, yok lan anlamı falan" dese gördüğü saygının iki katını görürdü. şarkıları vasattır, ismi tipi falan beni çok ilgilendirmez ama dinleyen adama oturup laf etmek de hoş değildir. zevkler renkler meselesi. slipknot falan da amerikan gençliğinin manuş babasıdır nihayetinde.
  • doğrusu şarkının çalıntı çıkması hiç skimde değil. yüreğine sağlık bir sesi ve yorumu olan sanatçı.
  • hakkinda planli bir karalama kampanyasi yurutuldugunu dusundugum kisi
  • bu adamın eteği belinde şarkısı dışında başka bir şarkısını dinlemedim. o şarkıyı da ilk dinlediğimde sevdim, birkaç hafta da listemde bayağı kaldı, dinledim. fakat sonra unuttum gitti. klibini de hiç izlememiştim. her neyse. birkaç gündür sözlükte bu adam hakkında yazılanlara şöyle bir bakıyorum. resmen nefret söylemi var hakkında. bu çalıntı hikayesinden de önce başladı üstelik. hadi orijin o mesele desek yine anlayacağım.

anasına bacısına sövmediğiniz kalmış adamın. tipine bile hakaretler yağdırılıyor. acaba psikolojik sorunlarınız mı var? bir doktora mı görünseniz?

tarzı hoşuna gitmediyse dinlemezsin olur biter, de demeyeceğim. yine yaz buraya. ama sayfalarca nefret kusmak, dinleyenleri aşağılamak nasıl bir ruh hali anlayamadım. bir de bu adamın işi müzik. hadi sosyal medya fenomeni* falan olsa yine anlayacağım. ucuz mizah yapar, gaf yapar vs neyse. ama bir insan sırf kötü şarkı söylüyor ve bir anda populer oldu diye de böyle linç edilmez ki. tabii benim bilmediğim bir neden varsa düzeltebilirsiniz. hani kötü şarkı söylemek ve kötü bir saça sahip olmak dışında bir olayı varsa da öğrenmek isterim.
31 entry daha