şükela:  tümü | bugün
  • kırklarenin iğneada ilçesine giderken soldadır. gerçektir. halk arasında manyetik alan diye bilinen bölgede kurulduğu için sanırım bu ismi vermişler. iğneadaya giderken otobüste arkanıza veyahut yanınıza oturacak yöre halkından bir amcanın bölge için "arabayı bırak yokuşun başına, al boşa, sonuna kadar çıkmassa şerefsizim... buraya alikopter giremiyo.. dünyada iki tane var böyle manyetik alan, biri bermuda şeytan üçgeni diğeri de aha burası.." gibi bir dille anlattığı bölge özelliklerinden sonra bu güzide tesislerin tabelasını görebilir, gözlerinizi ilyassalmanvari bi şekilde açıp kapatmak suretiyle bir dizi dumurlara gark olabilirsiniz..
  • ahmet altan ile yasemin çongar'ın işlettiği askeri balık tesisleri. bir tür manyetik hava üssü. havacı balıkların eğitim alanıdır. yerden havaya, havadan havaya ve işkembe-i kübradan kamuoyuna füze görünümlü balık fırlatmak maksadıyla inşa edilmiş, ancak maksadını aşmıştır.

    buradaki aynalı sazanlar helikopter düşürmek üzere tasarlanmakta, küçüklüklerinden itibaren bu amaçla psikolojik olarak hazırlanmakta, kutsal abd ordusunda görev almaktadırlar. her şey vatan için!
  • pensilvanya'da, cia ormanının arkasındadır; fbi tesislerinin sol tarafına düşer. master lord diye biri işletiyormuş.
  • iğneada yolundadır, mutlaka uğrayın. servis yavaş olsa da kiremitte mantarlı kaşarlı alabalık yemeye değerdir. aynı güzergahta dupnisa mağarası da mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.