• boğaziçi üniversitesi güney kampüste tenis kortlarının orman+denize bakan tarafındaki bankların oraya verilen ad
  • sadece görüntü ve durum olarak ta kullanılır
    örn: "geldiğimde korkunç bir manzarayla karşılaştım. hırsız heryeri karıştırmıştı"
  • bir yerden gözüken herhangi açık alan görüntüsü
  • -heheh bak buranın manzarası muthish hayatim güneshin batıshı falan duygu yogunlugu yaratıyor.
    -hilmi el frenini chektinmi?
    -hele su ormanın uzerindeki o alacalı renk cumbushu ahh ahhhhh
    -hilmi kayıyoruz sanırım.
    -ama bak suralara gecekondu yapmıshlar...ulan nasıl izin veriyolar ya. ormanın ichine ediyolar bole.
    -ay ayy ayyyy hilmiiiii.!! atlaa hilmii atlaaaa..!!!
    -alla allaaa baksana shu ilginchlige agacları nasıl dikmishler sanki......ay ichim bi hosh oldu..selma? selma?
    ----el freni hayat kurtarır---ichiniz chekilmeden el freninizi chekin.
    (emniyet genel mudurlugunun katkılarıyla yayınlanmıshtır)
  • görünüm.
  • herkes boğaziçinde 1. erkek yurdunun arkasındaki yere manzara der ama gerçek manzara peteklerdedir
  • boğaziçine yeni giren ve yurtta kalanların 24 saatlerini geçirdikleri güzel manzaralı, banklı mekan.
    yasaktan önce her türlü içme işlemin yapıldığı, sabahlara kadar nevşe içinde gülünüp eğlenilen bir yerdi.bir de "ah ulan manzaray bak, hastayım bu şehre" diye bağrılırdı.
    en yeni girenlerin bilgisi dahilinde değildir eskiden orada oluşan ortam ve eğlence.
  • güneyin* en serin yeri.
  • marketten sandwich yaptırılır, güzel bir bank kapılır, kedilerle mücadele ede ede manzaranın keyfi çıkarılır, özellikle kışın ayrı bir güzeldir..sakin, huzurlu,ve ilham verici.
  • boğaziçi üniversitesi'nde insanların bayıldığı, banklarında oturmak için neredeyse sıra bekledikleri yer.
    oysa ne denizin görülebildiği, hissedilebildiği, ne de ağaçların tadının çıkarılabildiği iç karartıcı bir yerdir bana göre.
    biraz uğraşılsa, mesela bankların altındaki yüzey biraz daha yüksek olsa, ve daha temiz olsa, anlam kazanacaktır düşüncemce.
hesabın var mı? giriş yap