şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de sıradan eylem. kesen adam kesilen ağaçtan önemli değil bence. yasa çıksa, izinsiz kesen asılacak dense. cidden şaka yapmıyorum, asılsa bir iki kişi. çok memnun olurum. gör bak sonra kimse ağaca el sürebilir mi.
 • bu adamları pasif direnişle, naiflikle önleyemeyeceğimiz belli artık. benim ağaçlarımı izinsiz kesenin ben de camını çerçevesini indiririm. manzaraya bir de öyle bakar ondan sonra.
 • hiçbir zaman anlayamayacağım bir kafanın ürünü. keşke her tarafımızı ağaçlar kapatsa, insan daha ne ister.

  bir ara bunun kanunda cezası vardı. bahçenize diktiğiniz ağacı bile kesemiyordunuz, hapis cezası vardı. şimdi muhtemelen onu da kaldırmışlardır. bu kadar sapığın, katilin dışarıda olduğu yerden de aksi beklenmez zaten.

  yapan beyinsizin oksijensiz kalmasını temenni ediyorum. küçük parçalara bölerek şöminelik yaptığı her parçayı münasip bir tarafına soksun.
 • memleketin fakiri de aynı zengini de.

  bu sadece cebini zengin edebilmiş adam da kendi esenler'ini, bağcılar'ını yaratmış.

  insanlık bu, görgü-bilgi bu, ufuk bu işte. ne diyeceksin?

  suser'lerden biri idamı teklif etmiş. idama temel olarak karşı olsam da şu yapılanlar üzerine insan düşünmüyor değil.
 • orospu çocukluğunun dik alâsıdır. şerefsizliktir. kestiği ağaçlar cehennem ateşi olsun, yaksın şerefsizi!
 • akil almaz olay. 20 yillik karabiber agacindan daha guzel manzara olurmus gibi katliam yapilmis. bu insanlar bu kafalara ulasmak icin ne yiyip ne iciyorlar? nasil bir mantikla bodrum'dan ev alip sonra yok ya agaclar aslilnda cirkin seyler deyip, hatta o kadaaaar cok agactan neferet edip gidip komsunun bahcesindekini dahil kesmek ne demek?
  yani madem agactan nefret ediyorsun git yozgat'ta kendin gibi akepelilerle beton icinde yasa?!? niye ilk once bodrum'a tasinip sonra katlediyorsun? valla aklim almiyor...
 • şu sözlükte öyle başlıklara denk geliyorum ki, ne yazacağımı hakikaten bilemiyorum. o kadar çok şey var ki söylenecek. o kadar hakaret var ki edilecek, hangi birini söylesem bilemiyorum. bir insan bu kadar embesil, bu kadar düşüncesiz, bu kadar cahil olabilir. bundan ötesi gerçekten yok.

  ağaçların, doğanın, yeşilin bize ne fayda sağladığından tamamen bihaber olması gerekiyor bir insanın bunu yapabilmesi için. hatta ağacın ne olduğunu bilmemesi gerekiyor.

  (bkz: diyecek kelime bulamamak)
 • yaptırdığı köşke yanındaki çınarın dalları zarar vermeye başlayınca çalışanlar, yandaki çınar ağacının dalının köşkün çatısına vurduğunu, çatı ve duvara zarar verdiğini söyleyerek, çınarın köşke doğru uzanan dalını kesmek için izin istediler. atatürk ise, çınar ağacının dalının kesilmesi yerine, binanın tramvay rayları üzerinde biraz ileriye alınmasını istiyor.