şükela:  tümü | bugün
  • bodrum kumbahçe mahallesi’ndeki manastır villaları’nda oturan ahmet ercüment tekdal'ın bulduğu olağanüstü(!) çözüm.

çevrenin betonla kaplandığı ülkemizde ağaçtan iyi manzara mı olur?!! dünya yalnızca size ait sanki!

--- spoiler ---

ahmet ercüment tekdal, sokak kenarlarında ve komşusunun bahçesinde bulunan 20 yıllık ağaçları, evinin manzarasını kapatıyor diye elektrikli testereyle kesti. sokaktaki ağaçların yanı sıra ev sahibinin evde olmamasını fırsat bilerek komşusunun bahçesine izinsiz giren ahmet ercüment tekdal, kestiği çoğu karabiber ağaçlarını küçük parçalara bölerek şöminede yakmak için odun haline de getirdi. odunları bahçede istifleyen tekdal’ın yaptığı yeşil katliamını gören çevre sakinleri ve bahçıvan durumu ilgililere ve ev sahibine bildirdi.

--- spoiler ---

haber
  • türkiye'de sıradan eylem. kesen adam kesilen ağaçtan önemli değil bence. yasa çıksa, izinsiz kesen asılacak dense. cidden şaka yapmıyorum, asılsa bir iki kişi. çok memnun olurum. gör bak sonra kimse ağaca el sürebilir mi.
  • bu adamları pasif direnişle, naiflikle önleyemeyeceğimiz belli artık. benim ağaçlarımı izinsiz kesenin ben de camını çerçevesini indiririm. manzaraya bir de öyle bakar ondan sonra.
  • hiçbir zaman anlayamayacağım bir kafanın ürünü. keşke her tarafımızı ağaçlar kapatsa, insan daha ne ister.

bir ara bunun kanunda cezası vardı. bahçenize diktiğiniz ağacı bile kesemiyordunuz, hapis cezası vardı. şimdi muhtemelen onu da kaldırmışlardır. bu kadar sapığın, katilin dışarıda olduğu yerden de aksi beklenmez zaten.

yapan beyinsizin oksijensiz kalmasını temenni ediyorum. küçük parçalara bölerek şöminelik yaptığı her parçayı münasip bir tarafına soksun.
  • memleketin fakiri de aynı zengini de.

bu sadece cebini zengin edebilmiş adam da kendi esenler'ini, bağcılar'ını yaratmış.

insanlık bu, görgü-bilgi bu, ufuk bu işte. ne diyeceksin?

suser'lerden biri idamı teklif etmiş. idama temel olarak karşı olsam da şu yapılanlar üzerine insan düşünmüyor değil.
  • orospu çocukluğunun dik alâsıdır. şerefsizliktir. kestiği ağaçlar cehennem ateşi olsun, yaksın şerefsizi!
  • akil almaz olay. 20 yillik karabiber agacindan daha guzel manzara olurmus gibi katliam yapilmis. bu insanlar bu kafalara ulasmak icin ne yiyip ne iciyorlar? nasil bir mantikla bodrum'dan ev alip sonra yok ya agaclar aslilnda cirkin seyler deyip, hatta o kadaaaar cok agactan neferet edip gidip komsunun bahcesindekini dahil kesmek ne demek?
    yani madem agactan nefret ediyorsun git yozgat'ta kendin gibi akepelilerle beton icinde yasa?!? niye ilk once bodrum'a tasinip sonra katlediyorsun? valla aklim almiyor...
  • yaptırdığı köşke yanındaki çınarın dalları zarar vermeye başlayınca çalışanlar, yandaki çınar ağacının dalının köşkün çatısına vurduğunu, çatı ve duvara zarar verdiğini söyleyerek, çınarın köşke doğru uzanan dalını kesmek için izin istediler. atatürk ise, çınar ağacının dalının kesilmesi yerine, binanın tramvay rayları üzerinde biraz ileriye alınmasını istiyor.