• tkp(ml)'nin siyasi ve ideolojik olarak devamı olan, 2002 yılında bu ismi alan (mkp) oluşum. silahlı kanadı olan tikko'nun adı da hko-halk kurtuluş ordusu olarak değiştirilmiştir.
 • eski adı tkp ml olan örgüt.
  (bkz: #2857178)
 • hayatlarini kaybeden mk uyesi ve gerillalardan olusan 17 uyesi ankara, istanbul, dersim ve varto'da topraga verilen orgut. http://istanbul.indymedia.org/…ws/2005/06/34377.php

  operasyon sirasinda canli ele gecirildigi soylenen 3 kisinin ise akibeti henuz bilinmemektedir.
 • yandaşlarından biri tarafından*az evvel koparıldığım, görülmeyen bir tarafımla yarılarak güldüğüm an itibarı ile illegal olan parti..

  --- spoiler ---
  bana atılan mesaj da şu şekildeydi:

  yaratıcı genç arkadaş: umarım uzun yıllar boyunca kafanı hiç çıkarmadığın yerede salyalarını akıtarak uzun zaman yaşarsın
  --- spoiler ---
 • dersim'in ovacık ilçesi kırsal alanında 27 haziran’da yaşanan çatışma sonrası abidin demir, ozan derman ve ismail perktaş adlı 3 gerillası katledilen örgüt.

  katledilen gerillaların cenazeleri 30 haziran günü dersim’de aileleri, yoldaşları ve devrimci demokratik kitle örgütleri tarafından toprağa verilmiş. ölenlerin ailelerine ve yoldaşlarına sabır diliyorum.
 • (bkz: 17'ler)
 • siyasi hareket??

  "gerillaları" olduğundan bahsedilen siyasi hareket.
  son ölüm ile muhtemelen %10 falan oy kaybetmişlerdir o halde.

  azılı bir terör örgütü.
 • --- spoiler ---

  16 kasım 2017 tarihinde dersim’in ovacık ilçesine bağlı karagöl bölgesinde ‘’tc’’ ordusu ile mkp/hko gerillaları arasında yaşanan çatışmada 4 hko savaşçısı ölümsüzleşmişti
  --- spoiler ---

  ölümsüzleşmek değil de daha çok geberip leş olmak diyelim.
  azalarak biteceksiniz.
 • 2012 yılında 25 militanı teslim olmuştu,çıkardıkları (grup munzur) kızıl anka albümünde ölümdü bizi bunca güçlü kılan şey diyorlardı, ölüme bunca methiyeler düzen bir örgüt, neden teslimiyeri seçiyordu? 2005 yılında ise üst düzey kadrolarından 17 kişi mercanlar'da öldürülmüştü. 2017 yılında ise yine teslim olmamak için iki militanı kendisini patlatmıştı. seneler içeresinde çok farklı teknikler deniyorlar 2012 yılında teslimiyetten sonra baya olaylar olmuştu, mkp çok sert eleştirilere maruz kaldı 5 yıl sonra toparlanıp, 1 sene içeresinde 6-7 tane peş peşe kayıp verdi. ağustos 2017'de fırat kasun ve uğur yalçın teslimiyet yerine intiharı seçmeleri örgütün intihar eylemi yani fedayı seçmesinin nedeni ne olabilir?
hesabın var mı? giriş yap