şükela:  tümü | bugün soru sor
 • entry girilmemesi sasirtici olan oyun. izometrik kamera acili (3d gorunumlu), maplestory’nin oncesini anlatan pek meshur bir mmo. ilk kez gorenler minecraft’a benzetebilir. bloklardan olusmasinin sebebi ise oyuncularin kendi dungeon ve mini oyunlarini yaratabilecek olmasi.

  korede 2015 senesinde piyasaya surulmesine ragmen yakin zamanda global olarak kapali beta yayimlandi ve yine yakin zamanda global olarak acik surumunun cikmasi bekleniyor. youtube’da gordugum raid sisteminin bu tarz bir oyuna gore ust duzey oldugu.

  gelistiricisi nsquare, yayimcisi ise nexon. oyun f2p. betadan anladigimiz kadari ile raidlerde gereken potion ve revive haric avantaj saglayacak p2w oge bulunmuyor. para ile satilan seyler genelde kozmetik.

  gerekli ek: oyun daha çok p2a denebilir. (bkz: pay to accelerate)
 • beklediğimden daha teferruatlı bir mmorpg'dir. içindeki mini oyunların sayısını hatırlamıyorum bile.
  çok güzel bir trophy (achievement) sistemi var.
  p2w olduğunu düşünmüyorum.
  max level'a ulaşmak 2-3 gün sürse de esas oyun max. levelda başlıyor.

  avrupa serverinde oynayanlardan türk guildi arayan olursa buradan mesaj atabilir. bekleriz.
 • kimsenin bahsetmediği şirin mi şirin, "gece yarısı spotify'ı açayım ve bir oyun oynayayım oyunu". hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi var. şirin yapısının yanında sınırsız mini-oyun, dungeon, quest, item kısacası ne ararsanız var. haritasının devasa olduğunu ilk saatlerde anlamıyorsunuz.

  ilk başta pek bir şey anlamayabilirsiniz ancak biraz üstüne giderseniz sarıyor. ingilizce çevirisi biraz sırıtıyor olsa da şans verilmeli. kesinlikle oynadığınız hiçbir oyuna benzemiyor.