şükela:  tümü | bugün
  • el yordamıyla ünlü yapılmaya çalışılan kişi. vasfı bilinmiyor.
  • kendisi hakkında yapılan acımasız yorumlara katılmadığım oyuncu. birisi kalkmış unlu olmak için gereksiz haber yaptırıyor demiş. kanıtın var mı canım kardeşim. ne güzel bende basayım parayı haberimi yaptırayım. ama unlu olmadığım için haber değeri taşımayacaktır. bugüne kadar yazılmamış ama kendisi istanbulun en bilinir pasajlarından birinde bir kitapçıda çakışmaktaydı yakın zamana kadar. belki halen çalışmaktadır bilemiyorum. fakat nasıl bir insan olduğunu merak eden varsa gidip orada kendisiyle tanışabilir ya da diğer çalışanlara sorabilir. duşunsene sen unlu bi iş adamının kızısın, belki omur boyu çalışmana gerek yok, ama zibilyon tane pisliğin cirit attığı bir caddede, tozun toprağın rutubetin arasında ucuza kitap satıyorsun. hani şu senin pahalı diye alamadığın yüzlerce liralık kitapların ucuz kopyalarının ve indirimli ders kitaplarının satıldığı dükkanlardan birinde. ki aynı yerde çalıştığımdan ben bile birkaç ay zor dayandım. kendisi uzun zamandır orada.
  • googleda cikan fotolari itibariyle kendisine "guzel" bile degil; "normal" diyorsaniz gozlerinizi lazerle cizdirmeniz gerekir. gozluk-lens sizi kurtartmaz.
  • iletişim, sosyoloji, gazetecilik okuyan bu alanlarda çalışan insanların mutlaka incelemesi gereken vak'a.

(bkz: ben aslında yoğum)
  • oynadığı iddia edilen film, dizi ve sair projelerle ilgili hiç bir yerde adı geçmeyen, ünlü isimlerle birlikte aşk, proje vb haberlerinin istisnasız tamamı düzmece olan kişi.

çok ilginç bir vaka. zira sadece kendisi değil, internette akrabası olarak geçen kişilerin de hayat hikayeleri tamamen düzmece. örneğin dedesi olarak adı geçen olgun büyüksaraç ile ilgili yerel basında şu bilgiler verilmiş:

--- spoiler ---

mustafa ismet inönü tarafından istanbul'da bazı caddelere ve sokaklara ismi verilen eski roma büyükelçisi olgun büyüksaraç siyaset programıyla geri dönüyor.
    türkiye'nin eski roma büyükelçisi olgun büyüksaraç, artı 1 ekranlarında bilim sanat ve siyaset programıyla siyaset hayatına geri dönüyor.

olgun büyüksaraç kimdir

1925 yılında muğla'da doğdu. 1942 yılında kara harp okulu'ndan birincilikle mezun oldu. (28 ekim-1949 -14 haziran 1951) tarihleri arasında genelkurmay başkanlığı yaptı. (06.11.1952-04.05.1953) tarihleri arasında milli güvenlik kurulu genel sekreterliği yaptı.(25.08.1954-28.12.1957) tarihleri arasında italya büyükelçisi olarak roma'da görev yapmıştır. daha sonrada danimarka'da (18.01.1958-10.04.1960) büyükelçi olarak görev yapmıştır. bir çocuğu bulunmaktadır.

emekli orgeneral ve büyükelçinin,yakup kadri karaosmanoğlu'nun 13 aralık 1970 tarihinde milliyet gazetesi'nde yazdığı köşeyazısına göre chp bünyesinde görev yaptığı dönemde mustafa ismet inönü tarafından büyükelçinin istanbul'da bazı caddelere ve sokaklara ismi verilmiştir.
    --- spoiler ---

böyle bir kariyere sahip bir şahsiyetin ismi hiç bir gazete, dergi, makale vb'de geçmiyor. bu bir yana, böyle bir genelkurmay başkanı da hiç bir zaman olmadı: (bkz: http://www.tsk.tr/…inda/genelkurmay_baskanlari.html)

dahası, türkiye'nin de olgun büyüksaraç isminde bir roma büyükelçisi hiç bir zaman olmadı: (bkz: http://roma.be.mfa.gov.tr/missionchiefhistory.aspx)

kızkardeşinin hayat hikayesine iliştirilen "osmanlı hanedanından türkan osmanoğlu'nu aratınca, ne hikmetse böyle bir şahsa ait bilgilere ulaşılamıyor: (bkz: https://www.google.com.tr/…crkan+osmano%c4%9flu%22)

bu düzmece hikayelerin büyük kısmı da ihsan dörtkardeş imzalı: (bkz: https://www.google.com.tr/…c3%bcy%c3%bcksara%c3%a7)
  • başlığı okunduğu halde kim olduğu anlaşılamayan insanlardan.
  • yine yeniden övgü dolu haberleriyle karşımıza çıkan daha önce sarai sierra'ya, şimdi özgecan aslan'a benzerliğiyle dikkat çeken (ama aslında türkan şoray'a benzerliğiyle dikkatlerimizi çekmişti) über süper troll uydurması oyuncu. yakında nicole kidman'a benzerliği ile dikkat çekecek diye korkuyorum.

http://www.aksam.com.tr/…rveye-cevirdi/haber-447671

bu da bugünkü haberi arkadaşlar. arkadaşlar kafayı yicem arkadaşlar nedir bu ameke. yönetmenin soyismi "surnames" ve adam aslında yooook. nasıl bir troll'ün kucağında gazeteler.

edit: imla hatası, typo ne ararsan varmış.
  • "ben aslında yoğum"

bence böyle birisi yok, haber gazetelerinin sitelerini trollüyor.
  • günlerdir kafama takılı bu kız. bir haberde gördüm "nasıl ya bunun için mi güzel diyorlar" dedim. sonra meraktan bakındım kimdir diye. öve öve bitirememişler. hayır bu insanların görüp de benim göremediğim nedir onu anlamadım. şu başlıkta yüreğime su serpildi. benim gibi düşünenler çokmuş diye.
    bunu kendime neden dert edindim bilmiyorum ama insanların güzel ve alımlı algıları değişti, kalite anlayışları değişti diye tedirginliğim.
    yoksa banane kim güzel kim ergen
  • gerçek bir insan, insan gibi insna anlamında değil, senin benim gibi babadan olma, anneden doğma bir beşer. bütün soru işaretlerini çözümleyecek bilgiler bendenizin elinde mevcuttur, lakin kendisine (beşeriyetine) olan saygımdan susmayı tercih ediyorumdur.