şükela:  tümü | bugün soru sor
 • afganistan'da da bir benzerinin kullanıldığı pis kokulu dişleri sasartan yeşilimtırak şey...
 • (bkz: snus)
 • kahramanmaraş ve çevresinde sık kullanılan bir ottur. yeşil renkte ve toz kıvamında olup görünümü kınayı andırmaktadır. malzemesi ise meşe külünden ve deli tütün diye bilinen yabani tütünden oluşmaktadır. genelde insanlar sigara kullanmamak ya da sigarayı bırakmaya çalışırlarken bunu kullanmaya başladıklarını söylemektedirler. küçük poşetler içinde olan bu otu genelde alt dudağın oraya, diş ile dudak arasına direk olarak dökülerek kullanılmakta. ancak tütün yaprağına sarıp alt dudak veya üst dudağa koyularakta kullanılabilmektedir. tütün yaprağına sarılıp konulması daha kolay kullanım sağlamakta böylece sürekli tükürmek zorunda kalınmıyor ve ot ağızdayken konuşulabiliyor. ayrıca otun kötü tadı ağzınıza gelmeyip mide bulantısına neden olmasını da engelmiş olunuyor.

  aslında otun etkisi birazda kalitesine ve soğukta bekletilmesine göre değişmektedir. iyi kalitedeki otun etkisi yaklaşık 5 dakika kadar sürüyor, bu süre zarfında parmak uçlarında hafif bir uyuşma oluyor ve beyninde rahatlamayla beraber hafif bir uyuşukluk oluyor.

  sürekli ve sık kullanıldığında özellikle tütün yaprağına sarılmadan kullanıldığında diş etinin çekilmesine ve ön dişlerin dökülmesine neden olabiliyor.
 • otogarda 75 kuruşa satılan gıda. hiçbir bok yaptığı yok. yakıyor dudakları, uyuşturuyor. lan dedem yıllardır kullanır, meğerse hiçbir sikim olduğu yokmuş. dudağım da yara oldu. neyse, bir tane daha atayım şimdi.

  ekleme: gidin listerine alın. aynı işlev, daha fazla etki.

  ekleme 2: kağıtsız atınca kafa yapıyor biraz.
 • kafa yaptığı söylenir. fakat kafa falan yaptığı yoktur. mide bulantısından başka bir işe yaramaz. hem kafa yapsa yasak olurdu. kafa yapan hemen hemen her şey yasak değil mi ? alkol hariç tabi.
 • maraş'ın işgali sırasında fransız askerleri tarafından maraş halkına benimsetilen kötü alışkanlık. sigaradan katbekat ucuz olmasına karşın katbekat zararlıdır. bulunabilirliği fazlasıyla kolaydır. kahramanmaraş sınırları içerisindeki herhangi bir bakkala, manava ya da markete 10 yaşında çocuk göndererek bile satın aldırabilirsiniz. çeyrek simit fiyatına satılır. 25 kuruştur.
 • yeni emniyet müdürünün de gelmesiyle üretimi ve satışı yasaklanan uyuşturucu. ancak buna rağmen hâla mahalle bakkallarından bile satın alınabiliyor. şikayet etmek mi gerekiyor ki acaba?
 • bu olayın uyuşturucu ile hiçbir alakası yoktur. saman ye daha iyi:) belki hiç keşfedilmeyen bir kafa yakalarsın.
 • şimdi öncelikle ağzınıza koyabileceğiniz en iğrenç maddelerden biri bu onu söyleyeyim baştan. öyle sigaraya kesin çözüm diye hiçbir geçerliliği olmayan önerilere kanıp da ağzınıza koyduğunuz anda sizi saatlerce kusturabilecek boku denemeyin demeyeyim, kim ne isterse yapsın da sigarayı bırakmak için umut bağlamayın.
  68 yaşında koah hastalığından kan kusarak vefat eden dedem gençlik yıllarından beri sigara ve bu iğrenç maddeyi birlikte kullanmış. yani öyle sigarayla beraber kullanılmaz diye bir şey yok. nikotin ihtiyacını giderir, boktan beter kokan en dandik tütün ile yanmış meşe odunu tozunu bi kağıda sarıp dudağının arasına koyacağına git sigara iç daha iyi.

  daha önce de yazılmış, öyle ot mot denilince aklınızda hippimsi bi görüntü de oluşmasın sakın. şu anda sadece sigara almaya gücü yetmeyen gariban tiryakilerin gizli saklı alıp insan içinden uzaklaşarak attıkları bi madde bu. bir de utanmadan ortalıkta atan it kopuk çar çakal apaçiler var ki aman aman.

  sonuç: iğrençtir, iğrenç insan kullanır, sigarayı bıraktırmaz.
 • sigara ve alkol kullanmayan birisi olarak denediğim ve vasat bulduğum bir ot. biraz baş dönmesi ve mide bulantısından başka bir şey yapmıyor.