• feliciano lopez'i de çeyrek finalde 3-6 7-5 7-6 6-3 ile geçerek yarı finalde federer'in rakibi olan, agassi'den bu yana emsalini görmediğimiz bir geri dönüşe imza atan oyuncu. yarı finalde kalbimiz onunla, ama elbette ki işi çok zor...
  • gün itibariyle maç sırasında kırdığı raket sayısını 49'a çıkarmış asabi tenisçi. ama öyle bir asabiyet ki adamdaki, kesinlikle itici değil, bilakis sevimli.
  • "kupalarınızı, ödüllerinizi nerede saklıyorsunuz?" sorusuna
    "evimde saklamıyorum, monte carlo'da bir ofisim var oraya koydum. ben 'işte kupalarım' diye gösteriş meraklısı bir adam değilim. böyle söylemek bence ne kadar zavallı olduğunuzu gösterir. ben kim olduğumu biliyorum ama nasıl bir oyuncu olduğumu kimseye ispatlamak zorunda değilim." diye cevaplamıştır.. arkadaş ağzını açmadan konuştuğu için bunları anlayabildim aradan cımbızla çekip..

neyse işte yukarıdaki cevapla tenis dünyasının en delikanlılarından biri olduğunu göstermiştir kanımca..
  • 2009 sezonundan sonra atp tura veda edeceğini açıklamış dünyanın eski bir numarası. tam da kendini toparlamaya başlıyordu. şu anda dünyanın 27 numarası. favori grand slam turnuvası olan avusturalya açıkta belki daha da büyük bir sıçrama yapabilir.
  • 2009 australia open'da 3. turda federer'e yenilip turnuvaya erken veda etmiştir. maçı izlerken safin'i, eski günlerini ne kadar özlediğimizi bir kere daha bize farkettirmiştir. bağırması, raket fırlatması, sürekli itirazına karşılık federerin "istersen benim challenge hakkımı da kullanabilirsin" demesi yüzümüzde tebessüm bırakmıştır.
  • ben bu adamı çözdüm. bu adam atp tour u sevmiyor. eminim artık bundan. zira bende sevmiyorum. zaten kaç kişi atp bazında turnuvaları seviyor?

bu adam grand slam adamı. bekliyor, bekliyor. sürekli grand slam bekliyor.
  • bugün roland garrosa galibiyetle başlayıp sevindiren, maç sonunda bu turnuva sonrasında tenisi bırakacağını söyleyip üzen tenisçi.
  • sonsuza dek tenis oynamasını ve tüm maçlarını şu anda devam eden roland garros 2. tur maçının son 3 setinde oynadığı gibi oynamasını istediğim tenis ilahı.
  • her gecen yil abi-kardes beraberce erkeklerde ve bayanlarda dunya siralamasinin tepesinde olma fantezisinden uzaklasan teniscilerin abi olani..

williams kardeslerin bu alandaki hegamonyasina son verecek potansiyele sahipler esasinda ailecek ama bu adam bir turlu yakisikliligi kadar iyi oyunu duzenli ve istikrarli oynayamiyor. benim gozumde son yillarin en iyi servis atan erkek teniscisidir..
hesabın var mı? giriş yap