şükela:  tümü | bugün
 • safinator.com adli bi official web adresi bulunan efsane. the safinator... ulan cok ozledim be ahah.
 • tam adı marat mubin uli safin'dir. tatardır ve aynı zamanda müslümandır.
 • şu hareketiyle gönlümü fethetmiş tenisçidir.

  gerçi öncesinde de fethetmiş olabilir, emin olamadım şimdi, eheh.
 • sağlık problemleri nedeniyle hakettiği yerlere gelememiş, maç içerisinde aşırı duygusallıkları nedeniyle elindeki birçok maçı, hatta şampiyonlukları vermiş yetenekli tenisçi. %100 sağlıklı 4-5 sene geçirebilseydi 4-5 grand slam şampiyonluğu alabilirdi.

  ayrıca dede tarafından tatar türküdür.
 • ah kayboldu gitti dedirtendir.
  uğraşsa ne federerler ne nadalları cebinden çıkarırdı.
 • yamulmuyorsam teniste grand slam kazanan ilk müslüman tenisçidir. 2000 amerika açık ve 2005 avustralya açık şampiyonudur.
 • tenise tutkuyla bağlanmama sebep olan oyuncu. yıl 2005 bir gece yarısı televizyonda kanalları karıştırırken trt 3 de takılıyorum hiç bilmediğim, daha önce tam anlamıyla izlemediğim bir maç var ekranda. nasıl oluyor bilmiyorum ama takılıp kalıyorum. öyle harika vuruşlar izliyor, öyle güzel sayılar görüyorum ki değiştiremiyorum kanalı. oyunu kavramam zaman alıyor ama kavrayınca daha da bir zevk alıyorum ama gel gör ki taraf tutamıyorum sürekli gidip geliyorum. sadece bir haraket ki hatırlamıyorum tarafımı marat safin'den yana belirliyor. o gece safin'i desteklemeye başlıyorum, bayağı uzun süre izliyorum maçı ama dayanamıyorum ve yatıyorum. sabah gazetelerden safin'nin kazandığını okuyorum, müthiş seviniyorum.o gece kazanan ben oluyorum ama ondan sonra neredeyse tüm maçlarda kaybediyorum çünkü rakip federer. federer'i de seviyorum sonradan ahlakını,mütevaziliğini ama safin için atıyor hep kalbim ta ki rafael nadal gelene kadar. nadaldır şuan gönlümdeki epeyce de o olacak ama safin'nin yeri tartışılmazdır, gençlik aşkımdır. duruşuna, karizmasına hayran olduğumdur.
 • biri bana kendisine acayip benzediğimi söylemişti. ulan ne büyük gurur be. biz onu çok sevdik.
 • büyük ihtimalle, vodka yüzünden beyin hücresi kalmamış eski tenisçi.

  ''federer hiç şüphesiz tarihin gelmiş geçmiş en yetenekli oyuncusudur. djokovic'le ausopen'da oynamıştım. o zamanlar çok gençti ama yetenekli olduğu belliydi. novak çok çalışkan biri ama 10 slam kazanacağını tahmin edemezdim. açıkçası şu an slam kazanmak geçmişe göre daha kolay. benim oynadığım zamanda ilk 20'de birçok oyuncu slam şampiyonluğuna adaydı. şimdi ise 4-5 oyuncu bunu yapabiliyor.'' demiş. tabii, o yüzden roger federer 17 tane gs kazandı.

  kaynak: sadece tenis.
 • kortların çılgın, agresif ve hırslı adamı. 2005 avustralya açık'ta yarı finalde roger federer'i elemiş, finalde de ev sahibi hewitt'i yenip kupaya uzanmıştı. çoğunlukla hırsına yenik düşüp elindeki raketi acımadan kırmasıyla olsun, boynunda ki kolyesiyle olsun, yakışıklılığı ve karizması ile olsun hastasıydık.