şükela:  tümü | bugün
 • 7 agustos 2011 bayern münih mönchengladbach maçı sayesinde kendisini tanidigimiz 1992 dogumlu kaleci. macin son dakikalari yaklasiyor ve simdiye kadar bu genc kalecinin cok guzel kurtarislari var. gelecek vaad ediyor gibi gibi...
 • almanya futbol federasyonu tarafından sezonun en iyi genç oyuncularına altın, gümüş ve bronz madalya olarak verilen fritz walter madalyasından altın olanına 19 yaş altı kategorisinde layık görüldü. çeşitli seviyelerde alman milli futbol takımı formasını giymiş olan ve performansını sürekli artıran bir sporcu. mahalle maçlarında özenilip, yapılan bir kurtarıştan sonra "ter stegeeeeeeeeen!" diye haykırılabilecek kadar karizmatik, adeta ortaçağ derebeylerinin ruhunu yansıtan bir isme de sahip. tıpkı kalesini koruduğu borussia mönchengladbach gibi...

  yıldız olması için tüm koşullar sağlanmış durumda. evet, büyük kaleci olacak...
 • bu arkadaşımız geçen sene möchengladbach'ın kümede kalmasının en büyük sebeplerindendir, geleceği çok ama çok parlaktır.

  şaşırdığım nokta, sözlükteki müthiş futbol ulemalarımız, futbolun profesörleri ne hikmetse müthiş abartılı entry'lerini girmemişler. sanırım oyuncuyu bi barca veya real maçında göremediklerindendir.

  forza xavimessiiniestaronaldorooneyibra..........
 • messi rakip ceza sahasında ne kadar etkili ise bu adam kendi ceza sahasında o kadar etkili. fm 2012'nin vazgeçilmezlerinden.
 • (bkz: wonderkid)
 • hakkında fenerbahçe maçlarından sonra bol bol yazılacak enfes genç.
 • bir kaç sezon sonra fm 12'de beleş alabileceğiniz oyuncu.
 • fm verilerine göre communication'ı kuvvetli fakat refleksleri ağır bir kaleci. aslında olması gerektiği gibi bir kaleci çünkü sadece refleksten oluşan ama diğer özellikleri kısıtlı kalecileri de gördük. bir de şu fm serisinde bir oyuncunun free agent olması önceden belirlenen bir şey değil. yani oyuncuya özel bir şey değil, herkes her an free agent olabilir. takımın mali yapısı etkili oluyor genelde bu konuda. bu arada 2 yıl oynadıktan sonra özellikleri:

  - http://i.imgur.com/dyw4k.png
 • oliver kahn'dan sonra almanya'nın yetiştirdiği en yetenekli kaleci*. takım arkadaşlarını azarlaması, sarışınlığı, refleksleri, özgüveni bana olli'yi hatırlatıyor. biraz daha şişse olur gibi. yine de münih yolundan uzak dursun, neuer orda takılsın bu kardeşimizin yolu erdemli kulüplerle kesişsin istiyorum.

  öngörü: 4 ekim 2012 mönchengladbach fenerbahçe maçından sonra buralar entry dolacak.
 • hakkında 4 ekim 2012 mönchengladbach fenerbahçe maçı'ndan sonra bol bol entry girileceği öngörülse de tek bir entry girilmemiş, halbuki o golleri bir anadolu takımının kalecisi yeseydi, hakkında ne şikeciliği, ne teşvikçiliği ne de başka bir şeyi kalırdı. ilerde muhtemelen manuel neuer ayarında önemli bir kaleci olacağını düşünüyorum, o nedenle tarihe not düşülmesi için yazayım, fenerbahçe karşısında pek iyi bir performans gösteremeyip kalesinde 4 gol görmüştür.