şükela:  tümü | bugün soru sor
  • marc ecko's getting up adlı güzel şahana süper oyun.oyunda trane lakaplı bir grafiker arkadaşı oynuyoruz gerçekten çok güzel oyun bana çıkıp duvarları boyama oraya buraya tırmanma hissi verdi.ayrıca verdiği pek çok mesaj bulunmakta
  • devamı olacakmış gibi bi sonu vardı. oynanan oyunu izlemesi bile zevkliydi.
  • çogzel oyundu la. böyle teker teker yazdığımız "don't sleep cck is watching you" sloganı dahi aklımda kalmış bak. güzeldi, olayın politik yönünü de iyi veriyordu. hikayeyi o zamanki anadolu lisesi ingilizcemle doğru düzgün anlamamıştım ama. oynanabilirlik açısından hayvan gibi çalışmayı saniyeler içinde yapabilmesi trane denen elemanın, doğru bir seçimdi, aynı noktaya uzun süre spreyle çalıştığınızda boyanın akması da güzel düşünülmüş, en azından ufaktan da olsa sprey kullandığınızı hatırlatıyor. elemanın stilinin gelişmesi de iyiydi, bi de yanlış hatırlamıyosam bayağı bi oldschool üstad görüyoduk, cope, seen falan.

yanlış hatırlamıyomuşum bak: http://www.hiphopgalaxy.com/…ck_ecko_getting_up.jpg
  • sanırım 8-9 kere bitirdiğim oyun graffitiye başlama sebebim
  • ...
  • ilk çıktığında bizim gibi graffiti ile uğraşanlar için dehşet-ül vahşet bir oyundu.

türkiye'de sticker kullanmak bu oyundan sonra meşhur oldu. öyle ki o ara meşhur bir kaç graffiti mağazası vardı. boya, caps vs. satın alınabilecek. sonradan isteğe özel sticker bastırmaya başladılar ki zaten hepsi standart "hello! my name is..." şeklinde başlıklara sahipti.

fırça kullanmak yine bu oyundan sonra meşhur oldu. o zaman kadar türkiye'deki writer arkadaşlar sadece sprey boya ile tag -yalnızca mahlaslarını yazmayı- atmayı biliyordu. sonradan sonraya bir baktık iki renkli bombing -küçük graffitiler- üç renkli bombing derken, illegal çalışmalarda şahane eserler ortaya çıkmaya başladı.

bu oyun bir çok yenilik getirdi türkiye'ye ama sonra ne oldu bilmiyorum. turkstyle.org kapandı, ortam dağıldı, türkiye'de graffiti unutuldu. hâlâ devam edenler var mı, bilmiyorum, görüşmüyorum bu ortamdan kimseyle, görüşemiyorum. çünkü herkes birbirini mahlasla tanıyordu. gerçek hayatta birbirini tanıyan çok azdı.

ikincisi çıksa, senelerdir eline ne sprey boya, ne kalem almamış olmama rağmen deli gibi oynayacağım oyun olacaktır ama bir hüsranda burada, ikincisi çıkmadı oyunun.
  • çocukluğumun oyunu, graffitici olduk sayesinde.
    fuck cck!