şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • ya çok iyiler ya da çok kötüler.
  arada bu kadar uçurumun olması savunma için büyük risk.
  tamam hücuma katkıları çok iyi ancak asli görevleri olan savunmada yaptıkları çılgınlıklar ya pahalıya patlıyor ya da ucundan dönülüyor.

  geldiklerinden beri böyleler.
  fatih terim de izlesin bizim gibi.
 • bu arkadaşların şu an kötü görülmelerinin en büyük nedeni adam akıllı defansif orta saha olmaması ve topu karşı alana yıkamamamız. bu adamlar top sende olmadığı zaman nasıl defans oynanacağını bilmiyorlar. topun peşinden çok koşup pozisyonlarını kaybediyorlar. eğer iyi bir defansif orta saha gelirse sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. ama tabi ki iyi bir yedek şart..
 • kendilerine bazen fazla yukleniliyor.

  yerlerini kaybetmelerinin sebebi futbolu bilmemeleri degil, fatih terim'in genelde stoperleri baskili oynatma istegi. bunu her stoper her zaman kusursuz yapamaz. ozellikle takim halinde mesafeyi daraltamazsan bu baskili ve yuksek oynayan stoperler yeri gelince patlar. yasadiklari sikinti tam olarak bu.
  buna ragmen sezonun ikinci yarisinda galatasaray daha az gol yemis ve genelde toplari daha çabuk ve yuksekte kapmissa bu buyuk oranda marcao - luyindama tandemi sayesindedir.
  bazi maçlarda taktik geregi daha çakili oynadilar ve oyle aman aman bireysel hata yapmadilar, demek ki verilen talimata gore oynuyorlar. ama bazen rakip oyle bir anda oyle bir yerde topla bulusur ki basmak zorundasindir, basariliysan ne ala, basarisizsan vay haline. burada insanlar çogunlukla yapilan hatalari hafizaya atiyorlar ama maç içinde kesilen once tehlikeli toptan hiç bahsetmiyorlar. takim savunmasi gerçekten iyi degil galatasaray'in, gunah keçisi de bu arkadaslar oluyor.

  turkiye ligi için gayet yeterli bir ikili, avrupa için su anda herhangi bir turk takiminin uygun stoper tandemi bulup almasi kolay degil, takim halinde bazi seyleri duzeltmedikçe dagilmaya mahkumuz.
 • real madrid karşısına semih kaya - gökhan zan tandemiyle çıkıp tur atlıyorduk az daha. önemli olan futbolcuların motivasyonu. isimleri veya bedelleri değil. dünyanın en iyi savunma hattı juventus'ta ama onlar bile saçma sapan goller yiyor.

  bu ikilinin tek ihtiyacı olan şey bir 6 numara. top rakipteyken defansın arasına girecek, top bizdeyken defanstan top alıp öne taşıyacak bir 6 numara.

  bu ikilinin arkasında durmamız gerekiyor her ne kadar hata yaparlarsa yapsınlar. ikisini de çok büyük miktarlara okutacağımıza eminim.
  kaliteli kumaş kendini belli ediyor
 • tanım türkiye sınırları içerisinde ceza sahasında ellerini kullanmakta ve adamları biçmekte özgür olan defans tandemi

  yerli hakemle türkiyenin en iyi tandemini oluşturur suriyeliler över durur ama yabancı bir hakemle avrupanın en kötü tandemini oluşturur suriyeliler söver durur
 • tekniğe taktiğe gerek yok. şu an galatasaray daha iyisini bulamaz. maicon falan oynuyodu geçen sene bu zamanlar. biraz şükredin. yukarda yazmışlar zaten sorun defansif orta saha ve takım savunması.
 • cincon lobisinin yettiği topraklarda iyi ikili olabilirler. fakat tarafsız hakemlerin yönettikleri maçlarda çokça kırmızı kart yiyecek ve penaltı yaptıracak bir tandemdir. eğer bunlar olmasın diye futbol kuralları içerisinde oynamaya çalışırlarsa da bol bol gol yerler.
 • avrupa’da başaltı takımlarda oynayamayacak tandem
 • ikisi de canlı bombadır. bu gözler dany nounkeu gibi bombalar gördükten sonra bunlar hikaye kalır.
 • luyindama'nın az çok gideri olsa da marcao'nun tam bir saatli bomba olduğu tandem. dany bundan iyi stoperdi, daha az saatli bombaydi* marcao türkiye liginde büyük takımlarda izlediğim en kötü 2-3 stoperden biri.
60 entry daha