şükela:  tümü | bugün
 • real madrid karşısına semih kaya - gökhan zan tandemiyle çıkıp tur atlıyorduk az daha. önemli olan futbolcuların motivasyonu. isimleri veya bedelleri değil. dünyanın en iyi savunma hattı juventus'ta ama onlar bile saçma sapan goller yiyor.

  bu ikilinin tek ihtiyacı olan şey bir 6 numara. top rakipteyken defansın arasına girecek, top bizdeyken defanstan top alıp öne taşıyacak bir 6 numara.

  bu ikilinin arkasında durmamız gerekiyor her ne kadar hata yaparlarsa yapsınlar. ikisini de çok büyük miktarlara okutacağımıza eminim.
  kaliteli kumaş kendini belli ediyor
 • tanım türkiye sınırları içerisinde ceza sahasında ellerini kullanmakta ve adamları biçmekte özgür olan defans tandemi

  yerli hakemle türkiyenin en iyi tandemini oluşturur suriyeliler över durur ama yabancı bir hakemle avrupanın en kötü tandemini oluşturur suriyeliler söver durur
 • tekniğe taktiğe gerek yok. şu an galatasaray daha iyisini bulamaz. maicon falan oynuyodu geçen sene bu zamanlar. biraz şükredin. yukarda yazmışlar zaten sorun defansif orta saha ve takım savunması.
 • cincon lobisinin yettiği topraklarda iyi ikili olabilirler. fakat tarafsız hakemlerin yönettikleri maçlarda çokça kırmızı kart yiyecek ve penaltı yaptıracak bir tandemdir. eğer bunlar olmasın diye futbol kuralları içerisinde oynamaya çalışırlarsa da bol bol gol yerler.
 • avrupa’da başaltı takımlarda oynayamayacak tandem
 • ikisi de canlı bombadır. bu gözler dany nounkeu gibi bombalar gördükten sonra bunlar hikaye kalır.
 • luyindama'nın az çok gideri olsa da marcao'nun tam bir saatli bomba olduğu tandem. dany bundan iyi stoperdi, daha az saatli bombaydi* marcao türkiye liginde büyük takımlarda izlediğim en kötü 2-3 stoperden biri.
 • futbolun 11 kişi ile oynandığı bilenler için “çok iyi” bir tandemdir.

  en basitinden, yanındaki bekleri önündeki orta saha elemanlarını ve takım oyununu bir kenara ayırarak söylüyorum ki; galatasaray’ın forvetinde elmander oynasa maç başına total ratingleri 0.50 puan artar bu ikilinin. baskıya ne kadar ileride başlarsan stoperlerin zorlandığı hata sayısını o kadar azaltırsın. daha yanlarında oynayan beklerin performansını orta saha elemanlarını vs dahil bile etmiyorum, onları da işin içine katınca varın siz hesap edin.

  mevcut kadro yapısı ve mali düzende olabilecek en optimum oyuncular bunlar. fizikli ve temaslı oynayan, ayağı iyi sayılabilecek, boyuna ve fiziğine göre müthiş atlet bir luyindama ve topu çok iyi kullanabilen sol ayaklı bir marcao süper lig için a+ kalır. avrupa ligi için çoğu zaman iyi seviyededir fakat şampiyonlar ligi seviyesi için vasatın biraz altındalar, ancak çok iyi bir takım oyunu ile sırıtmazlar.
 • luyindama sakar marcao acemi, keske sakin ve tecrubeli birini alsazdik.

  gecen seneden beri bunu yaziyorum, tum kritik maclarda gol yedik veya muslera kurtardi.

  insallah yeni sezonda toparlanirlar.

  oyle hava topuna vurup hizlica yerden kalkinca iyi oyuncu olunmuyor.
 • (bkz: #87845002)

  önceki sezon deplasmanda oynadıgımız bursapor maçından sonra stoperlerle alakalı üstteki girdiyi yazmıştım.

  galatasaray önde oynamaya başladıgında stoperler oyunun içine giriyor. bu da top kaybı yasandıgında sorun yaratıyor. her iki oyuncu da iyi, kaliteli ama çapları belli. bir yere kadar oyununun hem hücum tarafında hem de savunma tarafında olabiliyorlar. geçtiğimiz sezon birçok kez orta saha oyuncularının defanstan topu alıp oyunu kuramayışını görmüştük. bunda tek istisna belhanda var. sahanın her yerine gidip topu alıyor oyunu kurmaya çalısıyor. ama bu sefer ileride organizasyon sıkıtısı oluyor.

  özellikle marcao, yeri geliyor 25-30 metre ileriye ara pası atmaya çalısıyor. bunları stoperin denemesi güzel ama orada o işi yapacak oyucu olmalı. zaten iç sahada stoperler neredeyse orta saha çizgisine geliyor. stoperlerin bir hatalı pası sana kontra olarak dönüyor.

  oyun kurabilen, ayagı düzgün, pas yapan iyi bir defansif orta saha oldugu sürece stoper ikilisi galatasaray için yeterli.