şükela:  tümü | bugün
  • 93 doğumlu, 1.90 boyundaki kongo asıllı fransız stoper. sağ ve sol bekte de oynayabilmektedir.
    2016 yılında transfer olduğu fc ingolstadttan geçtiğimiz sezonun devre arasında kiralandığı wolfsburg'a transferi, kiralama bedeliyle beraber 10 milyon € (53,5 milyon tl) karşılığında tamamlanmıştır.
  • yağız sabuncuoğlu tarafından verilen bilgiye göre fenerbahçe'nin ilgilendiği stoper.
  • fenerbahçe görüşmelere başlamış. bilmiyorum ne kadar doğru ama lemos transferi yattı o zaman çünkü o da sağ ayaklı. bu adam da sağ ayaklı.
  • atanamamış merih demiral. defans stili birebir aynısı. kalitesi daha düşük tabi ama ayağı daha iyisi.

https://youtu.be/rylqffpg6pw
  • uzun boylu atletik bir oyuncu. bek geçmişi olduğu için pas kalitesi ve topla çıkış konusunda da fena değil. yeni transfer lemos'un serdar aziz profilinde bir oyuncu olduğunu göz önüne alirsak serdar veya lemos'un yaninda bu kara oğlan tamamlayici olacaktir. ayrica fm yalan söylemez gerçeğini göz önüne alirsak hizli bir futbolcu kendisi.

haberler doğruysa erol hoca istiyormuş kendisini. wolfsburg ve monaco kariyerini de göz önüne alirsak ben bu adamin elde patlamayacağini katki vereceğini düsünüyorum..
  • (bkz: #71353681)

peki hala öyle mi? evet tisserand süratli bir stoper ancak çabuk gelişen olaylara refleks gösterme, alan hakimiyeti, nerede durup ne zaman nereye koşacağı konularında gerilemiş vaziyette. oliver glasner'in (lask linz'in temellerini atıp wolfsburg'a gelen hoca) beğenmeyip göndereceği bir stoper, çabuk oynama/çabuk müdahale yetisini kaybetmiş demektir. her şey sürat değil.

yine de, wolfsburg gibi takımların bu tip düşüşe geçen oyuncuları çok kolay gözden çıkarabilecek lükse sahip olduğunu unutmayalım.

ayrıca kaybettiği bu özellikler geri kazanması zor mekanik beceriler değil, beyinde biten işler. hele ki erol bulut'un arturo mina, steven caulker, welinton, hatta sadık çiftpınar gibi stoperlerin kimini parlatışını / kiminin ise formunu stabil tutabildiğini de göz önünde bulundurursak umut ışığı var demektir.
  • vfl wolfsburg'un bugun maxence lacroix isimli stoperi 8 milyon dolar bonservis verip kadrosuna katmasiyla, fenerbahce'ye transfer olmasi artik cok yakin olan stoper.
  • adini her gordugumde aklima françois mitterrand'i getiren fitbolcu.. ne alaka ama di mi?
  • kongo milli takımının kaptanı. milli takımda galatasaraylı luyindama ile tandem oynuyorlar. ama üçlünün sağında ve sağ bekte de oynayabiliyor. sanırım gökhan gönül' e alternatif alınmayacak ve kendisi sağ bekte de bir alternatif olabilir diye düşünülüyor.
  • fener’in yeni stoperi diyebiliriz. güçlü ve hızlı, sağlam bir serdar ile iyi ikili olacağını düşünüyorum. lemos ise en fazla tr kupası maçlarında oynar.