• bagyan vokalli metal muzik furyasi patladi patlayali zilyon tane ablamizi mikrofon basinda izledik, dinledik.. sahsen, -genelinde gotik metal icra eden- bu gruplarin cogunu dinlemeye calistim.. bu esnada, studyoda cok iyi isler cikaran bir cok ablanin, canli performanslarinda sicip batirislarina sahit oldum.. bilmemkac senelik bu tecrubemden sonra rahatlikla soyleyebilirim ki kendisi metal muzik piyasasindaki en etkileyici vokale sahiptir.. belki kendisinden daha guclu sopranolar mevcuttur ortamda ancak ben bu kadar billur sesli bir insan evladi daha gormedim.. canli sahit olmak isteyenleri live in the real world dvdsini izlemeye davet ediyorum efem.. kendisinin muhtesem performansina mi hayran olayim, yoksa kizil saclariyla yaptigi seksi headbanglere mi, yoksa caldigi kemana mi vurulayim bilemedim.. en iyisi ben yarin annemgilleri alip gidip arjen lucassen'den isteyim bu ablayi.. evet yapayim bunu.. izninizle gidip bi kutu cikolata alicam..

soyle bi insandir,
    http://img109.imageshack.us/…09/4899/marcelawp0.jpg
  • 79 dogumludur. dı$ güzelligi sesine yansimi$* bir arkada$imiz. the human equation'da ana karakterin* karisini* seslendirmi$tir. mensubu oldugu stream of passion'in embrace the storm adli tek albümünde muhte$em sesine doyulabilir.
  • stream of passion'ın passion adlı şarkısında inanılmaz passionate bir şekilde "i'm willing to surrender" diyen (aslen "söörranda") bir ablamız. eritir. (şarkını sözleri için passion/#8897066)
    bir de out in the real world'de ispanyolca bir pasaj var ablamızın 8767 kelvin'e ulaştığı ki o da şöyle:
    "puedo ver esos ríos de luz
    escapar de mi piel, hacia la fantasía"

anlamını (üşenmedim ispanyolca öğrendim)* söylüyorum:

hacci attıa üççoldua! yok değil:

"i can see those streams of light
    away from my skin, into fantasy." türkçesini sallayın ışık hüzmeleri falan mal bi çeviri oluyor. ayıp bi kelimeler falan skin mkin. lakin meksikalıdır ablamız, bu bölümden de çıkaracağımız kendisinin ispanyolca şarkı söylemesi iyonize edici radyasyon ihtiva ettiğinden özel bir yasayla yasaklanmalıdır. ayıb yahu, edeb yahu.

tanım: hiçbir kadında olmaması gereken bir sese sahip kişidir. asla ama asla
    "i'm willing to surrender" dememesi gereken bir kişidir, hadi onu dedi diyelim, asla ama asla "could lose my breath, but even then" deyip helecan yaratmaması hele hele üstüne "i’d give it up for you" diye bitirip altın vuruş yapmaması gereken bir dişidir. olmaz. vanminüt.

bütün bunlara rağmen, street spirit'e* pek gitmemiştir sesi, bunu da söylemeden edemiyorum.

esas tanım: stream of passion kelimesinin vücut bulmuş halidir. 126 ayrı grupta, 4870 tane albüm yapıncaya kadar hiç durmadan akıtılması gereken, arzular şelale insanı.
  • muzik kalitesinin yanında, kişilik olarak da dünya tatlısı bir insan.

kendisine facebooktan ilettiğim ricamı kırmayıp, erkek arkadaşım için iyi dileklerini sunan özel bir sesli mesaj gönderdi bize. isimlerimizi telafuz etmek için de ekstra çaba göstermiş ve buradan da hayranlarına olan özenliliğini görebiliyoruz.

ve tabi,
    kız arkadaş haneme +5000 puan eklenmesinde direk başrol =p

evet, komplekslerden uzak, sade, kedisine düşkün, kemancı, kızıl ve melek seslidir.
  • ben bu kadını çok seviyorum ama resmen dinleyicisi olarak üzülüyorum. senfonik bir progressive metal grubunda alıp yürüyebilecekken hep potansiyelini gösteremediği projelerde geri planda kalmış ve kendisi de durumu kabullenip kendini öğretmenliğe ve konuk sanatçılığa vermiş. sesini, sadece konuk olduğu ayreon şarkılarından bile çok beğenirken bir de the theater equation konserini izleyip o muhteşem kadroda en çok onu takdir etmiştim. o konseri izlediğimden beri her projesine bir göz attım ama olmayınca olmamış. solo albümünde yıldız tozu eksik kalmış, konuk olduğu diğer projelerin hepsinde esas vokallerin isimlerinin büyüklüğü altında ezilmiş. en son vuur'da, back vokal de değil, iki front female vokalden biri olacakken o grupta da anneke van giersbergen ile anlaşamamışlar ve o grubu da kibarca terk etmiş. bu bilgi ışığında şu klibi izlediğimde çok üzülmüştüm:

https://www.youtube.com/watch?v=2q2wx5h6wkg

bu projede de rolü olduğunu, bu klibe geçen gün denk gelene kadar bilmiyordum bile mesela, o kadar geri planda olması ki bütün projenin "arjen lucassen ile anneke van giersbergen'in yan grubu" diye anılması... e bu kadıncağız da sözde vokaldi, the gentle storm'la ilgili hiçbir şekilde kendisinin adı hiçbir yerde geçmemiş resmen, klipte anneke'nin arkasına lütfen koymuşlar. bildiğim kadarıyla şimdilerde mayan adlı bir grupla yine konuk sanatçı olarak turnelere katılıyor, ayreon'un "ayreon universe" diye bir konser projesinde yine kendi kısımlarını söylemek için prova yapıyor ve hiçbir zaman diğer kadın vokaller gibi ön planda olmayacağını kabullenmişçesine vokal öğretmenliği yapıyor. kendisinin tertemiz ve çok iyi kullandığı sesini çok seviyorum ama hiç de güzel bir şarkıda yalnızca kendisini dinleyemiyorum, başkalarının güzel şarkılarında sesi hep geri planda ya da vokal kısımları çok az, kendi şarkıları da o kadar iyi değil. bu çok üzücü. kendini o kadar ünsüzlüğe vermiş ki, "yeni saç rengi ve kesimi kadar insanı ferahlatan bir şey yok. bu pazar sabahına kedimle birlikte başladık. her gün en az bir litre su içelim..." falan yazmaya başlamış sosyal medya hesaplarında, biri şu kadının elinden tutsun vallahi içim yanıyor, o sesi doğru düzgün işlerde dinlemeliyiz, bu böyle yarım kalamaz.
  • yakın zamanda keşif listemde yer alan "when you hurt me the most" isimli stream of passion parçası ile tanıştığım ve ses rengine hayran kaldığım kadın vokal. fakat dinleyicisi olduğum tür içinde sıyrılan proje ve gruplarda yer almaması büyük basiretsizlik olmuş. sadece sesinin hatrına bir çok vasat parça dinledim. canlı performansı piyasadaki bir çok kadın vokalli metal grupla kıyaslandığında oldukça başarılı. keşke yürüyüp gitse ve sesini daha çok duysak.
  • şöyleki stream of passion bir arjen lucassen projesi olup arjen şahısı gayet başarılı bir vokal olan marcela ile grubu yürütmüştür. grup baya bir tutmuştur. arjen denilen tip ne kadar bana itici gelsede progressive olayında bu işin allahıdır. king olarak bilinir. arjen yoksa bu grupta olmaz. dolayısıyla dağıldılar.

bu abla ise sesi iyi herşey güzel ama malesef arjen'in bir parmak şıklatmasına bakar olay. sonra kedileriyle mutlu bir hayat yaşar emekli olur. kendisini tek başına malesef daha göremedik. sadece arjenin projelerinde gözüküyor. tahminimce arjen iş var diyip telefon ediyor ve bu meksikalı abla geliyor.

kişisel görüşüm 82 adet grup değiştirmiş, bölmüş, parçalarmış karı koca bu işi yapan,işin kaşarı ve arjeni arkasına alan anneke* ile meksikadan gelip daha cin olmadan çarpışmak yerine birazcık daha yanında takılsa piyasada gözükse ilerde daha iyi bir yerlere gelebilir. malesef önce gelen köşeyi kapıyor genelde.

neyse solo şarkısı da var ve gayet başarılı. kendisine bir ekip kurup böyle şarkılar yapsa belki durumu değişebilir. ünlü olana kadar yancılık yapmayacaksa bir tık üstün çaba sarfetmek gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=20ggszxj4cy
  • sabah karanlığında evden çıkmıştım. her zamanki gibi müzik dinliyorum, yolun yarısında telefona bir göz attım, bir baktım çok çok sevdiğim bir vokal olan marcela bovio'nın doğum günüymüş, bu arada da tesadüfen -binlerce şarkı arasından- stream of passion -grup dağıldı :( - open your eyes şarkısı çalışıyor, telefon da karışık çalma modunda, böyle tesadüf olamaz... neyse kendisine doğum günü mesajı attım facebook'tan, şarkıyı da dinlediğimi belirttim... cevap atacağı konusunda hiç umudum ve beklentim yoktu, belki mesajı okumaz bile dedim... neyse 3 saat sonra bana döndü ve teşekkür mesajını iletti :) şaşırdım ve aynı zamanda çok sevindim :)), ne kadar sıcakkanlı biri :)
    o zaman gelsin open your eyes
    bu da bonus powerless
    kadife sesli kadın :)...
  • solo albümü galiba epey güzel geliyor, sesini sevdiğim:

https://www.youtube.com/…8yrnhw&feature=youtu.be&a=
hesabın var mı? giriş yap