şükela:  tümü | bugün
  • olaria atlético clube adlı bir takımda oynamakta imiş kendisi.
  • özkan sümer - miranda dükkanının trabzonspor'a bir armaganıydı jarro. ya$ olarak en kücükleri jarro olabilirdi. komik bir tipti. geldigi gibi siktir edilecegini anladıgından kulübe '' bana 15 senelik sözle$me yapın, yoksa giderim ulan! '' diyerek rest cekti. o zamana kadar 2 + 1 yıllık sözle$meden ba$kasını ancak filmlerde gören trabzonspor yönetimi tarafından dehlendi. akıllı adamdı. memur zihniyetiyle calı$tırdı. tesislerden cok memorial hastanesinden rapor almak icin kuyruk beklemekle zaman gecirirdi. karanlık günlerin karanlık oyuncularından idi.
  • bugun lincoln'un ugur inceman'a attigi o klas calimi yillar evvel kocaeli deplasmaninda atmisti jarro. topu durdurmak isterken kramponunun civisinden sekip rakibinin bacak arasindan gecen bu pozisyonun sansa atilmis bir calim olduguna hic bir zaman katilmadi, yayinci kurulustan goruntuleri isteyip donemin brezilya teknik direktoru parreira ya yollayip yazin oynanacak dunya kupasi kadrosunda yer almak istedigini belirtse de bu calimi gormezden gelinip kleberson-gilberto silva ikilisinin secildigini gorunce her seye sifirdan baslamak icin elazig yollarina dustu, cekirdekten gelmek istedi, yapamadi. insanligi ile her iki kentimizde ornek olacak davranlislar miras birakti.
  • aurelio ile türkiye'ye gelen brezilyalı futbolcu. çok fazla iz bırakmadan kopup gitti. bir rivayete göre trabzon'a ilk geldiği zaman ezana anlam veremeyip neden hep aynı şarkıyı söylüyor bu adam demiş ve hami mandıralı'dan bi güzel dayak yemiştir.
  • trabzonspor'a 2001 yazında gelen brezilyalılar'ın en düzgün tiplisi, futbol olarak da 3.'süydü.. zaten 4 tane gelmişti.. trabzonspor'da 1 sezona 17 lig ve 1 kupa maçı sığdırıp* gitmiştir..