• kayseri merkezli bir cafe. kayserideki ikinci şubesinden sonra 1 adet de bahçeli 7. caddede açılmıştır.

- hacı ankaradaki marcoda alkol de varmış...
  • açılmasına açılmıştır da hiçbir şekilde içinde müşteri göremediğimizden girmeye cesaret edememişizdir de` :en son 5 gün önce böyleydi`. abartılı -hatta tam anlamıyla görgüsüzlük sınırında- dekoru, mobilyalarıyla, haftalardır koltukları n üstünden sökmeye kıyamadıkları naylonlarıyla 7. caddenin` :ve tabi ankaranınkaynağı, manası ve haysiyetini :anthem` iyi idrak edip sentezlemiş olduklarını görülebilir. diğer yandan tea house, kahve dünyası ve starbucks'ın görgüsüz kalabalığına ve mado'nun ağırbaşlılığına` :bıyıklı abiler` alternatif olabilmesi dileğimiz...
  • farklı ve ferah ambiyansı ile sizi çağıran bir yapısı var bu cafenin. bahçeli 7. caddede iken her önünden geçtiğinizde "ulan bir gün oturalım şurda bea" dediğiniz oluyor. bu tarz iç seslerime içimdeki nargile içme arzusunun da katılmasıyla daha fazla dayanamayarak soluğu aldım bu mekanda.

bir yandan nargilemi tüttürürken bir yandan da hoşsohbet arkadaşım ile muhabbetin dibine vururken bu mekanla ilgili dikkatimi çeken noktalar olmadı değil;

sürekli fotoğraf çeken bir adam dolaşıyor bu mekanda. dur durak bilmeden flaşları patlatıyor eleman. sahibi midir, ortağı mıdır yoksa reklam için anlaşılan bir eleman mıdır nedir anlayamadım. fakat ortamı hemen hemen her açıdan kadraja almaya çalıştığı aşikar. adam terasa bile çıktı ya, o derece.

esbab-ı mucibesini anlayamadığım bir şekilde bulunduğum 2 saatlik zaman diliminde en az 3 kez açıp kapattılar tenteyi. yine fotocu adam mıdır, başka biri midir bilemiyorum ama canı sıkılan biri olduğu kesin. tamam hava parçalı bulutlu olabilir de sana ne oluyor arkadaşım.

def-i hacet için alt kata indiğinizde ikisi bayanlara ve biri baylara tahsis edilmiş olan üç bölme mevcut. kaderinize razı olup size sunulan tek yere dertlerinizi dökmek için giriş yaptığınızda seçenekleriniz(!) sadece 2 adet pisuvar. yalandan bir kapı var, var olmasına da, 'arızalı' yazmışlar. eldekilerle yetinip geri dönüş yaparken karşılaştığım garsona durumu anlatıp "büyüğü gelince ne yapacaz" diye geyiğine sordum. sadece dudağını büzüştürerek cevap verdi. elinde yemek neyim vardı, o yüzden muhatap olmak istemedi sanırım.

bir de giriş yaptığınızda sağ tarafınıza tekabül eden bölümün en sonuna, plazma ile ağaç gövdesinin arasındaki masaya oturmayın derim. çünkü garsonların menüleri ve masaları sildikleri bezleri fırlattıkları düzenek hemen bu masanın yanında bulunmaktadır. ağzınıza gözünüze denk gelir sonra neme lazım. potansiyel hedefsiniz sonuçta.
  • bahçelievler 7. caddenin alternatifsiz yerlerinden biri olduğu için deli gibi para kazanan yer. ilk başlarda daha iyiydi ama şimdi kalitede ciddi bir düşüş var. ama kapıdaki sarışın ablaya hastayım o ayrı..
  • efenim bu mekan bahçeli' de açılınca tabii olarak diğer mekanların işlerinde bir düşüş gözlenmiştir. dışarıdan bakınca çok şatafatlı ve albenisi olan bir mekan gibi dursa da bu sizi fazla yanıltmamalı ve içeriye bir göz atmalısınız, korkmayın illa oturacak değilsiniz, beğenmezseniz çıkar gidersiniz. çünkü burası biraz fazla kalabalık bir yer, kimse sizin varlığınızdan haberdar olmayacaktır muhtemelen.

neyse diyoruz ve terasa göz atmadan orta kata oturuyoruz. köşede bir yer. ama bu kısım soğuk, ısıtma yok. neden?

marco pascha buger istiyoruz fiyatı 10 tl gayet iyi içerisindeki et kıvamında pişmiş. güzel diyoruz. ancak peçete gelmemiş. neden?

servis elemanlarının bir çoğu uzun çalışma saatlerinden olduğunu düşündüğüm nedenden dolayı biraz gevşekler. ne yapsınlar, o kadar saat sen de ayakta durup herkesi mutlu etmeye çalışta göreyim der gibiler. haklılarda...

30'luk efes'in fiyatı 7,5 tl. müzik gibi bir şeyler çalınıyor burada. daha doğrusu power türk açıktı tv de az bi sesi geliyordu derken o da gelmez oldu. alt katta canlı müzik olduğundan dolayı orta katta hiç bir ses yoktu. neden?

sigara içmek isteyipte küllük isteyen zatlara "küllük vermiyoruz, içip yere atıyorsunuz" diyorlar. neden?

ortam güzel gibi ama yeterli servis kalitesi yok. neden demeyeceğim bu sefer siz bilirsiniz aga, sizin de modanız geçer bi süre sonra...
  • bu mekanda istediğiniz şişe biranız sıcak geldiğinde garsonu çağırıp "bu bira sıcak, soğuk bir tane alabilirmiyim?" demeyiniz. çünkü o garson yüzünü limon yemiş gibi şekilden şekile sokarak biranızı alır ve gider. yaklaşık 15 dakika sonra aynı birayı size getirir. ağzı açık bira şişesi ne yapıldıysa belden aşşağısı buz gibi yukarısı sıcacık ama cidden sıcacık olarak size geri sunulur.

bu mekanda mantar soslu tavuk ve köy pilici siparişi verdiğiniz zaman gelen iki ürün birbirinin aynısıdır.

bu mekana 2 erkek girdiğiniz zaman karşılama namına birşey beklemeyiniz. hoş bayanlarla gittiğimiz zamanda da karşılama görmemiştik ama ne bileyim iki erkek girince çok daha farklı bir bakışları var çalışanların. (kendinizi pislik gibi hissetmenize sebep olabiliyorlar.) valla inanmayan kendisi denesin görsün.

umarım bir şekilde kendilerini düzeltirler...
  • 7. caddede bulunan şubesinde, çalışanların saçma sapan konuşmalarından kaynaklı kısa süreli tartışma yaşadığım mekanımsı.. bi daha da tövbe ettim, tek mekan orası kalsa evde otururum yine gitmem.. artis çalışanlarına gerekli ayarı vermeyen personel müdürleri de aynı oranda suçludur gözümde..

özetle; ilk bakışta göze batan (o da 7. cadde üzerinde geniş ve büyük bi mekan olması, tam ortada bulunması), ancak içine girildiğinde kendinden tiksindiren mekandır.. gidin görün yine de isterseniz, belki düzelmiştir garsonları..
  • saat 4 a.m gibi,patlama sesinin ardından yanan mekan. güzel yerdi yazık oldu.
  • bu sabah yanmıs halini görünce gözlerime inanamadıgım mekan.
    yangın konusunda o kadar bilgili değilim ama sadece marco pashanın yanıp yandaki binalarda hiçbir sey olmaması cok ilginc geldi bana. cok gittiğim bi mekan olmamasına ragmen bu sabah öyle görünce resmen içim acıdı.
  • gece dört sularında yedinci cadde gibi bi yerde bir tırın mal yüklemesi sebebi ile itfaiyenin tam zamanında yetişememesi sonucu güzelce yanan mekandır.

o saatte tır mal indirecek, efendim tam o sırada mekan birden bire alev alacak. vay anasını.. bam güm bam güm patladılar da, daha gidip bakmadım.
hesabın var mı? giriş yap