şükela:  tümü | bugün
 • 1976 doğumlu alman teknik adam.

  başlığının açılmamış olması pek şaşırtmadı açıkçası ancak ileride burası değerlenebilir diye düşündüğümden şimdiden yerimi almak istedim.

  teknik adamlık geleceği çok parlak gözüküyor. geçtiğimiz sezon red bull salzburg'un genç takımıyla manchester city, paris saint-germain, atletico madrid, fc barcelona ve benfica'yı sırasıyla saf dışı bırakarak uefa youth league'i kazanma başarısı gösterdi ve bu başarısı da red bull salzburg'un as takımının başına geçmesi sağladı. yeni takımıyla sezonun şimdiki dönemine kadarki performansı da gayet makul, resmi maçlarda daha kaybetmediler. red bull salzburg daha önce roger schmidt'in çıkışına ev sahipliği yapmıştı, bu kez de bu beyefendinin isminin duyulmasına sebep olacak gibi duruyor.

  yürüyedur hoca.

  edit: imla.

  edit (2): ali koç'un teknik direktör adayı diyorlar kendisi için... "ay olabilir mi böyle bir şey, lütfen olsun çünkü!" diyeceğim de ilk önce ali koç olsun, pls.

  edit (3): red bull salzburg ile olan sözleşmesini 2020 yılına dek uzattığı açıklandı.
 • geleceği çok parlak olan teknik adam. takipteyiz.
 • gerçekten de geleceği çok parlak olduğunu gitgide ispatlayan teknik adam. sen gel 10 milyon dolarlık salzburg'u uefa kupası yarı finaline çıkar hem de rakiplerin de öyle dandik takımlar değil sociedad, dortmund, lazio, beckenbauer filan yani. adamın teknik adam istatistiklerine baktığımda zaten hersey ortada. yukarıda arkadaş genç takımla da neler yaptığını yazmış. bize de takdiri vermek kalır. tahminim chelsea ile yolları kesişecek.
 • kendisiyle ilgili entry'i uzun zamandır girmeyi unutuyordum, kısmet bugüneymiş. gece gece aklıma gelmişken yazayım dedim. geçen sezon uefa youth league maçlarını izlerken salzburg'da aldığı sonuçlarla dikkatimi çekmişti ilk defa. aldıkları sansasyonel sonuçlar sonrasında bu takım nedir necidir diye bakarken teknik direktörlerinin rose olduğunu görmüştüm. kendisi o başarıdan sonra zaten a takımın başına geçti ve bu sezon da takımı güle oynaya şampiyon yaptı. dahası avrupa ligi finali'nin de eşiğinden döndü, üstelik bunlar sadece 1 sezonluk süreçte oldu.

  41 yaşında olduğunu düşündüğümüzde teknik adamlık kariyeri açısından önünde çok uzun yıllar olduğunu söyleyebiliriz. futbol dünyasındaki önemli teknik adamların çoğu önemli kulüplerde, bir kısmı da artık belli yaşa geldi. yeni nesil teknik adamlardan çok parlayanlar da olmadı. bu açıdan baktığımızda rose gelecekte isminden çok bahsettirebilir. önümüzdeki sezon bundesliga'da bir takımın başına geçerse başarılı olacağına inanıyorum. uzun vadede başına geçtiği takımı mutlaka başarıya ulaştıracak vizyonda bir adam. maçlara göre farklı dizilişler uygulaması, maç içerisindeki müdahaleleri ve rakibi okuma yönü kuvvetli. dortmund'un başına geçse keşke, stöger ile falan olacak iş değil çünkü.
 • türk takımlarında alman ekolü tutuyor genelde. marco rose ismi dortmund için geçiyordu en son ama dortmund favre ile anlaştı.

  ben bize gelirse başarılı olacağını düşünüyorum. uefa kupasında izledik takımını sadece ama ali koç'un ekibiyle beraber hatta sportif direktörüyle beraber hoca ve futbolcu transferlerini çoktan belirlediği söyleniyor.

  aziz yıldırım'ın 1998'deki löw hamlesi gibi olacak. inşallah her iki tarafın da sonu benzemez.
 • fenerbahçe'de başkanlık seçimini kazanması halinde,ali koç'un takımın başına getirmek istediği genç teknik direktör. salzburg takımı ile avrupa'da bu sene iyi işler başardı. görülen o ki taktik ve stratejik olarak çok iyi bir antrenör. fenerbahçe'nin başına geçse (bu da ali koç'un başkan seçildiği manasına geliyor), fenerbahçe'nin şu an mevcut olan ezik imajını yerle bir edecektir.
  kısaca şunu diyebilirim ki bu adam yeni jurgen klopp olabilir.
 • şahsen ersun yanal’ı takımın başında yeniden görmek isteyen bir fenerbahçeli olarak, ali koç alıyorsa bir bildiği vardır diyerek kayıtsız şartsız destekleyeceğim teknik direktör. aykut kocaman’dan sonra gelip başarısız olmak da oldukça zor zaten.

  aykut kocaman, fatih terim ve şenol güneş hariç teknik direktörümüz kim olursa olsun razıyım, ali koç’a güvenimiz sonsuz.

  (bkz: ali koç başkan fenerbahçe şampiyon)
 • yeni teknik direktörümüz. öyle gözüküyor.
 • harika bir sistem takımından fenerbahçeye gelirse eğer, alacağı ilk mağlubiyette bu nasıl ülkeymiş amk diye illallah edeceğine adım gibi eminim.

  almanya'da doğup, avusturya gibi rahat bir yerde çalışıp, 41 yaşında türkiye'ye adım atarsa biz bu adamı da yeriz lan 4-5 haftaya.

  vitor pereira gibi bize benzeyen, portekizli, kültür olarak az çok türkiye'nin yapısını kaldırabilecek adam bile şaşırmıştı bu ülkenin baskısına.

  ama iyi hoca mı? öyle olucak gibi görünüyor. karizması da yerinde, yakışır mı ? yakışır. ama gelirse joachim löw'ün yaşadıklarını falan yaşar diye tahmin ediyorum. christoph daum'dan bire bir özel ders alması lazım türkiye ve fenerbahçe hakkında. yoksa işi yaş.

  tanım ; haberlerde ali koç seçilirse, takımın başına getireceği söylenen 41 yaşındaki red bull salzburg teknik direktörü.
 • geçen sezonun parlayan yıldızı. salzburg zaten bir proje ve sistem takımı. ancak önce genç takım sonra a takımıyla yaptıkları takdire şayan. uefa avrupa ligi’nde en çok da lazio eşleşmesinde dikkatimi çekti. defansı da iyi, hücumu da iyi yaptırdı salzburg’a. yani hem simeone hem klopp ekolüne yakın. bakalım o seviyelere ulaşacak mı.