37 entry daha
  • bazı yarışçılar vardır başarı içerisinde insanlara seyir keyfi verirler formula 1 de damon hill örneği gibi marco da bunlardan biriydi çok genç gittin bonus
  • seni unutmayacağız 250 cc'nin fatihi. sen de daijiro kato'yla birlikte kalbimizdesin.
    tanım: motogp organizasyonu 250 cc eski şampiyonu.
  • çarpışmadaki durumunu özetleyen en iyi kare budur: http://i.dailymail.co.uk/…c00000578-723_634x419.jpg

ordan sağ çıkmak mucize olurdu zaten. yazık oldu.
  • 125cc'den beri takip ettiğim yetenekli ve renkli bir yarışçıydı. her açıdan rossi'yi andırıyordu. zaten rossi hayranıydı ve onu örnek alıyordu. bugünkü kazaya rossi'nin de karışmış olması bu açıdan ilginç ve üzücü.

çarpışmadan önce ölmüş olması imkansız çünkü orada çaba sarfederek motora tutunmaya devam etti, kurtarmaya çalıştı. bilincini önceden kaybetmiş olsa ilk anda kum havuzuna giderdi...

sonuç olarak motogp için çok büyük bir kayıp. rossi'nin emekliliği yaklaşırken, dornanın güvendiği bir "şovmen" idi.

ancak söylemeden geçemeyeceğim, bu kadar yıldır yarış izlerim, ilk defa bir kazada yarışçının kaskının kafasından fırladığını gördüm. bunun da incelenmesi gerekir sanırım.

huzur içinde yatsın.
  • ölmeden dakikalar önce, henüz yarış başlamadan ekrandan seyircilere ilettiği son şey yeni internet sitesinin tanıtımı oldu. tv yayın görüntüleri için :
    http://www.youtube.com/…1scnshpxwhg&feature=related

yarıştığın o 8-10 kilometre içindeki kapışmanla günün sonunda yine sen konuşulacaktın belliydi. ama sen naptın be çocuk? evet, yine senden konuştuk bütün gün, maalesef son kez ve boğazlarımız düğümlenerek. huzur içinde yatasın..
  • motogp'yi çok büyük keyifle izlerim. arada da moto2 takip ederim kenan için.

şimdi ben bu yarışları izlerken, yarışçılar geçişler yapıyor, risk alıyor, ben de heyecanla seyrediyorum. korku kaynaklı bir heyecan değil ama bu, keyif almakla alakalı. mesela rossi de bu yüzden favori yarışçım olmuştu zamanında. şampiyonluklarından öte, yarattığı heyecan başkaydı.

bu defa, keyif almak için izlediğim yarışta bu adamın ölümüne tanık oldum. ki bu adam, casey stoner'dan, jorge lorenzo'dan, dani pedrosa'dan daha az izleyebilmeme rağmen beni onlardan daha çok heyecanlandıran bir yarışçıydı.

izlediğim yarışlarda bir sürü kaza gördüm, bu kazalar işin heyecanı dedim hep. ama bundan sonrası ile ilgili ne düşüneceğimi hakikaten bilmiyorum.
  • o kahrolası yarışta hayatını kaybettiği görüntüleri izlerken kendimi zor tutabildim. moto gp yi takip ederdim ama simoncelli çok da tuttuğum bir yarışçı değildi açıkçası ama geleceği parlaktı tabii ki. rossi nin önüne doğru virajdan kayarak gelmesi, zar zor bakabildiğim kaza anı, kadraj rossi nin motorunu ve kendini toplamaya çalışmasına odaklanmışken arka planda belki de cansız bedeninin yolun ortasında öylece yatıyor olması. imkanınız varsa izlemeyin o görüntüleri. gencecik, hayat dolu bir adamın, sevdiği şeyi yaparken ölümle bu kadar vahşice tanışmasına tanık olmayın. daha bir hafta önce dan wheldon ın arabasının yanışını da izledim ve çok sevdiğim bu spora lanet edecek duruma geldim. teselli ise son nefeslerini verirken sevdikleri işi yapıyor olmanın verdiği o garip huzur anı sanırım, ne kadar teselli olabilecekse artık..

edit: 1500. entry de sana kısmetmiş güzel adam, huzur içinde yatasın.
21 entry daha
hesabın var mı? giriş yap