137 entry daha
  • rizespor basın sözcüsü arda ün “teklif edilen rakam 300 bin euro muydu?” sorusuna ise “300 bin euro’nun biraz daha üstü bir rakamdı” diyerek iddiaların gerçeği yansıttığını duyurmuş oldu. adamı 300-500 bin euroya rize almamış, gs'ye 3,5 milyon euroya ittirmişler.
  • hakkında, izlenmeden yorum yapılan futbolcu. efendim porto, benfica v.s niye almamış bu elemanı. hemen cevap vereyim; cengiz ünder'i gs, fb, bjk neden almadıysa ondan. adam başakşehir'den direk roma'ya gitti. eyy monchi sen bu işi bilmiyosun.
  • yersiz eleştirilerin odağındaki isimdir. bir şekilde bir cevheri işlemeye calısıyorsun kendi taraftarın bile rampa yapıp eleştiriyor neymiş rizeye ucuza vermişlerde almamışlar vs. yalanlandı o iddialar neyse bu adamda potansiyel var cüsseli boylu,çevik ve sol ayaklı bir genç geldiği takımın durumu söz konusu olmamalı insanlar çalışırlar birileri görür ve daha iyi yerlere gelir çıkar çıkar duran toplarda sevindirir bizi serdardan daha kötü olamaz gibime geliyor olmadık yerde salak salak hareketler yapmasın yeter.
  • türkiye liginde üç büyükler diye tabir ettiğimiz (aykut kocaman'ın fenerbahçesi hariç) takımlar maalesef oynadıkları maçın %70 ini kapanan takımlara karşı oynamaktadırlar.

kapanan takıma karşı oynayan stoperlerimiz özellikle gs stoperleri her maç minumum beş kontra atağa maruz kalıyor. bizim gibi takımların ihtiyacı olan stoperin mutlaka çabuk olması gerekiyor. çabuk olmakla hızlı olmak arasında önemli bir fark var. başlayan kontra atağa ya çabuk müdahale edecek ya da hızıyla onu kapatabilecek forvete ihtiyaç var. ben birebirde trezeguet ile kalıp sağından atılan topa karşı derhal müdahale edemese de hızıyla rakip forveti geçen bir tek ozan kabak'ı gördüm.

bizim maicon ile olan problemimiz belli. adam hava toplarına hakim, müdahalesi yerinde topu oyuna iyi sokan stoperlerden, golcü özelliği de var. ancak mariano ile birlikte çok ağır kalıyorlar sağ kanatta. birçok maçta maicon'un birçok artısı olsa da rakip forvete yetişmemesi onu maalesef kötü stoper yapıyor.

ama gs maalesef bu dönemde bir planlama içinde değil. ozan marcao ikilisinden bahsedemiyoruz çünkü ozanın gidip gitmeyecegi belirsiz.

başarı için uyumlu iki stoper şart. ben bu uyumu serdar ve ozanda olacağına çok inanıyordum. maalesef olmadı.

bu nedenle oynayacağı stoperle uyumu çok önemli olacak olan stoperdir.

bu süreçte en büyük yardımcısı olarak nagatomo'yu görüyorum. kendisinin açığını kapatacak olan japonla birlikte başarılı olacağını hissediyoruz tabi zaman gösterecek.

ozan ise sol stoperden sağ stopere geçtiğinde mariano'nun açığı yüzünden çok eleştirilebilir.

sonuç olarak idare eder transferdir. gs için aslolan su anda iki forvet transferi gerisi hikaye.
  • chaves'in lig sonuncusu olmasının sebebinin yediği değil de atamadığı goller olduğunu bilmeyenlerin salladığı adam. 17 maçta 23 gol yemiş chaves ki bu gayet makul bi rakam porto, sporting, benfica gibi takımların olduğu ligde. sorun ise 10 gol atmış olmaları. bu arada ligin en az gol yiyenlerinde ilk 10 içindeler bildiğim kadarıyla.

kısacası galatasaray chaves'ten forvet alsaydı sallamaları anlardım ama bu herife takımının bulunduğu yer dolayısıyla bok atanlar az ötede oynasın. tam tersi lig sonuncusu olan takımın 23 gol yemesi büyük bir başarı ve bu başarının en önemli oyuncusu alındı.
  • aga bu adam kap’a açıklandığı halde neden gelmedi? neden kampta olmadı da leipzig maçında oynamadı?

bu transferi taraftar tepkisi çekmemek için alel acele açıklanmış ve emre taşdemir transferi ile umutsuzluğa iyice kapılmamamız için aceleyle açıklanmış transfer olarak görüyorum. henüz bu adamı satın almayla ilgili tüm işlemler tamamlanmış değil bence.
  • bavul da mı toplamasın?

fm’de bile bir hafta on gün sürüyor herifin imzası boku püsürü, bi’ durun da mübarekler adam evini barkını toplasın bavula iki don bir atlet koysun burada kalacak bir yer ayarlansın, ha deyince her şey olsa keşke.

tanım: adını transfer edilince duyduğum, bizim cimri yönetim şu yoklukta bu parayı verdiyse çok iyi çıkacağını tahmin ettiğim top ittirgeci.
  • frey içinde demişlerdi dogrudur inanırım ben yöneticilerin veya bilmediğimiz şahısların bu işlerden acayip para yediğini düşünüyorum yoksa bu klupler nasıl batsın mesela tarık çamdalın aldıgı paraları aklım almıyo sanki o zamanın bır yonetıcısı ile kırıştığını dusunuyom ama benim şahşi düşüncem kaynak dötüm
  • rize'ye önerilen marcos, gs'nin aldığı marcos değil. az önce a spor'da denk geldim, rize başkanı söylüyordu; rize'nin konuştuğu marcos, ortasaha oyuncusu imiş aynı lig'te oynayan.
  • ulan türk basını ne yavşak be.

kafamızı siktiler rize 300 bin’e alacaktı diye, meğer başka marcao’ymuş.

doymadınız gs’yle uğraşmaya. neyse mayıs’a az kaldı, karalar bağlarsınız yine.
2735 entry daha
hesabın var mı? giriş yap