şükela:  tümü | bugün soru sor
176 entry daha
  • sezon başında çaykur rizespor'a 300 bin euro'nun biraz üstüne teklif edilmiş oyuncu.

tamam sezon başında ozan kabak'ın da değeri 1 m euro bile değilken şimdi sözleşmesi yenilendiği an değeri 15m euro olacak ama bu adam ozan gibi değerini 10 a katlayacak ekstrem bir performans mı göstermiş, ne yapmış ki 6 ayda 300 bin euroya rize'ye önerilirken 3.5-4 milyon euroya gs tarafından istenir olmuş? portekiz liginin 17.sinin stoperi nasıl bir performans göstermiş olabilir de değerini 10 a katlamış olabilir?

net bir şekilde menajer kazığıdır, ahmet çalık'dan 1 gram fazla faydası olmayacaktır. aha da buraya yazıyorum.

bir de bu adamın başarılı olacağına inananlar var, lan olum portekiz liginin oynadığı dönemde en iyi 2 3 stoperinden biri olan maicon şu anda kadromuzda adam gitsin diye gözünün içine bakıyorsunuz, varın düşünün artık o ligin 17.sinin stoperi olan ve sene başında rize'ye 300 bin euro'ya teklif edilecek kadar potansiyelli olan bu arkadaşımız nasıl bir performans gösterecek diye.

neyse umarım ben yanılırım, umarım sözlerimi yedirecek kadar iyi oynar bu arkadaş.
  • hımm 300bin €'ya rizeye önerilmiş demek. kaynak yine göt beyefendi galiba.
    300bin€'ya rizeye önerilen futbolcu 900bin€'ya zaten bu sezon başı transfer olmuştu. hem de 4 temmuzda. acaba kaynağımız göt'e göre ne zaman önerildi ne zaman reddedildi de 3 katı fiyata başka bir takım aldı?

arkadaşlar zaten 1m€'ya transfer yapmış adamı 6 ay sonra kaç paraya almayı düşünüyorsunuz? 250k€ mu?
    kaynağımız göte göre 300k€ ya önerilmiş hımmm o zaman biz 50bin€'ya alalım amk.

yorum yazmak için yorum yapmayın. 3.5m€ 22 yaşında zaten 6 ay önce 1m€ ya transfer yapmış, az biraz kendini geliştirmiş bir stoper için para değil. ki gs'nin bu adamı ince eleyip sık dokuyarak aldığını düşünüyorum.

yani daha 1 hafta önce adını duymadığınız adam hakkında yapılan yok şuna şu fiyata önerilmiş felan bi salın abicim ya. kim önermiş amk biri ortaya bir bok atıyor aptal gibi peşine gidiyorsunuz.

tanım: olmasını dilediğim, eğer olmazsa da en kötü yine 2-3m€ bandında satılabilecek genç futbolcu. galatasaray böyle adamlardan zarar etmez. siktirin gidin tarığı transfer edenlere sövün.
  • sene başında çatladıkapıspor' a sgk+yemek+sınırsız akbil karşılığı teklif edilen stoper. kaynağı gösteremem, çoluğum çocuğum var!!!
  • götünden kaynak ve haber uyduran yazarımsılar tarafından paragraflarca eleştirilen yeni galatasaray'lı futbolcu. insan hayret ediyor gerçekten.
  • sene başında bizim halısaha takımına önerilmişti, siktir çektik.

kaynak: kardashian'lar
  • yersiz eleştirilerin odağındaki isimdir. bir şekilde bir cevheri işlemeye calısıyorsun kendi taraftarın bile rampa yapıp eleştiriyor neymiş rizeye ucuza vermişlerde almamışlar vs. yalanlandı o iddialar neyse bu adamda potansiyel var cüsseli boylu,çevik ve sol ayaklı bir genç geldiği takımın durumu söz konusu olmamalı insanlar çalışırlar birileri görür ve daha iyi yerlere gelir çıkar çıkar duran toplarda sevindirir bizi serdardan daha kötü olamaz gibime geliyor olmadık yerde salak salak hareketler yapmasın yeter.
  • verilen bonservis ve maaş üzerinden yangın çıkarma olayının zirve noktası heralde badou n’diaye’nin osmanlıspor’dan alınış sürecidir. sayfalarca sövüldü buralarda. sonra ne oldu; herif sahaya bir çıktı, herkes kendi liginde defalarca izlediği adamı ağzı açık izledi. sonra da adama ingiltere’den de teklif olduğu iddialarının gerçekliği anlaşıldı. demek ki anlamıyorsunuz bu işten gençler. hatırlıyorum çünkü büyük yangındı. sonra adam para kazandırarak satıldı falan.

peki yangıncılar bu olaydan ders alıp akıllandı mı? elbette hayır. diyeceğim o ki; sezon başı 1 milyon euro bedeli olan adam şimdi 3,5 olduysa muhakkak başka alıcıları vardır. olmasa bile kulübü daha aşağısına ikna edememişizdir çünkü kıymeti artmıştır falan.

daha da önemlisi herif bi’ çıksın sahaya bakalım. görelim sarı kırmızıyla nasıl duracak. çöp çıkarsa, 3,5 milyonluk karavana( ama yine de maaşından ve yaşından dolayı elinde patlamaz). diğer ihtimal, canavar gibi çıkarsa da; mikrofonları yeniden rize başkanına uzatırız.
  • türkiye liginde üç büyükler diye tabir ettiğimiz (aykut kocaman'ın fenerbahçesi hariç) takımlar maalesef oynadıkları maçın %70 ini kapanan takımlara karşı oynamaktadırlar.

kapanan takıma karşı oynayan stoperlerimiz özellikle gs stoperleri her maç minumum beş kontra atağa maruz kalıyor. bizim gibi takımların ihtiyacı olan stoperin mutlaka çabuk olması gerekiyor. çabuk olmakla hızlı olmak arasında önemli bir fark var. başlayan kontra atağa ya çabuk müdahale edecek ya da hızıyla onu kapatabilecek forvete ihtiyaç var. ben birebirde trezeguet ile kalıp sağından atılan topa karşı derhal müdahale edemese de hızıyla rakip forveti geçen bir tek ozan kabak'ı gördüm.

bizim maicon ile olan problemimiz belli. adam hava toplarına hakim, müdahalesi yerinde topu oyuna iyi sokan stoperlerden, golcü özelliği de var. ancak mariano ile birlikte çok ağır kalıyorlar sağ kanatta. birçok maçta maicon'un birçok artısı olsa da rakip forvete yetişmemesi onu maalesef kötü stoper yapıyor.

ama gs maalesef bu dönemde bir planlama içinde değil. ozan marcao ikilisinden bahsedemiyoruz çünkü ozanın gidip gitmeyecegi belirsiz.

başarı için uyumlu iki stoper şart. ben bu uyumu serdar ve ozanda olacağına çok inanıyordum. maalesef olmadı.

bu nedenle oynayacağı stoperle uyumu çok önemli olacak olan stoperdir.

bu süreçte en büyük yardımcısı olarak nagatomo'yu görüyorum. kendisinin açığını kapatacak olan japonla birlikte başarılı olacağını hissediyoruz tabi zaman gösterecek.

ozan ise sol stoperden sağ stopere geçtiğinde mariano'nun açığı yüzünden çok eleştirilebilir.

sonuç olarak idare eder transferdir. gs için aslolan su anda iki forvet transferi gerisi hikaye.
  • chaves'in lig sonuncusu olmasının sebebinin yediği değil de atamadığı goller olduğunu bilmeyenlerin salladığı adam. 17 maçta 23 gol yemiş chaves ki bu gayet makul bi rakam porto, sporting, benfica gibi takımların olduğu ligde. sorun ise 10 gol atmış olmaları. bu arada ligin en az gol yiyenlerinde ilk 10 içindeler bildiğim kadarıyla.

kısacası galatasaray chaves'ten forvet alsaydı sallamaları anlardım ama bu herife takımının bulunduğu yer dolayısıyla bok atanlar az ötede oynasın. tam tersi lig sonuncusu olan takımın 23 gol yemesi büyük bir başarı ve bu başarının en önemli oyuncusu alındı.
  • aga bu adam kap’a açıklandığı halde neden gelmedi? neden kampta olmadı da leipzig maçında oynamadı?

bu transferi taraftar tepkisi çekmemek için alel acele açıklanmış ve emre taşdemir transferi ile umutsuzluğa iyice kapılmamamız için aceleyle açıklanmış transfer olarak görüyorum. henüz bu adamı satın almayla ilgili tüm işlemler tamamlanmış değil bence.
89 entry daha