*

şükela:  tümü | bugün
 • kısa ismi marcao olan, chaves'in 22 yaşındaki brezilyalı stoperi. hem dar alanda hem de geniş alanda etkili, bu yaşlarda nadiren bulunan bir özellik çünkü ikisini bir arada bulunduran az defans var; sezgileri yaşının üstünde. gücünü doğru kullanıyor ve aşırıya kaçmadan sert müdahaleler yapabiliyor. sol ayağını temiz kullanıyor ve topu oyuna sokmada sıkıntı yaşamıyor, geçen sezon kiralık oynadığı rio ave'de bu özelliği sayesinde ön liberoda bile oynatıldı. bu kadar olumlu özelliğinin yanında göze batan en önemli eksisi hava toplarındaki vasatlığı, bir stoper için yeterli olsa da kendisini üst düzey futbol sahnesinde ön sıralarda bulunmasını engelleyecek kadar sıradan.
 • galatasaraya hayırlı olsun.
 • galatasaray'a transferi gündemde olan savunma oyuncusu.
 • gerçek olduğunu zannetmiyorum ama gerçekse de bir garip transfer.

  isminin bilinmedik olması falan değil konu, şimdiye kadar hiç bonservis bedeli ödenmemiş topçuyu neden 3.5 milyon € gibi bir paraya alıyoruz bu garip. ha takıma katılır, rigobert song etkisi alırız o ayrı bişey. o zaman scout başarısı deriz. ama son 8-9 yıldır böyle bir şeye tanık olmadık.

  videolarından izlediğim kadarıyla garantici bi tip. severiz.

  performans videosu da burda

  transfermarkt profili
 • galatasaray'ın ilgilendiği sol ayaklı stoper.
 • bu çocuk iyi çok daha iyi olur. sol ayagi kilciksuz balık gibi ve sert. bir tek duran top pozisyonlarında neler yapıyor onu göremediğim futbolcu.
 • fm de real madrid'e sattığım oyuncu:) fiziği iyi, pas kabiliyeti vardır ama terim'in aradigi sol stoper değildir.

  ulan ne hallere düştük!
 • (bkz: nuh çimento)
 • ben ekşi futbol manyağı tayfayı anlamıyorum. scouting yapın derler, yapınca bu adam iyi olsaydı şurda oynardı derler. iyi adam alırsın, bu parayı bu adam gömeceğine 2 tane genç alın derler.

  sadece senin kulüp mü scouting yapıyor sanıyorsun. radara girmişse bir oyuncu fiyatıda artar.

  kontratının ilk senesinde eğer performansı iyi ise fiyatı normal futbolcudur. değilse yutkunuruz. yada bruma, carole gibi hizmetini verir geldiği fiyatada gidebilir. scouting budur. 10 tane böyle adam alırsın bir tanesi tutar 20 adam parası gelir. fm deki gibi her aldığınız adamın yıldızları bir bir doldurmasınımı bekliyorsunuz?

  gereksiz yere gerilmeme neden olan latin insan.

  edit: bakın yukarda biriside fm de hocalığını yaptığını, terim in kafasındaki adam olmadığını söylüyor. fm den oyuncuyu çözmüş, basın açıklamalarından terimin düşüncelerini çözen decoder ide icat etmiş.
1419 entry daha