şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şehirler arası kız çekişmelerine 1-0 galip başlayan kızlardır mardin kızları. sanıldığı gibi kara kaşlı, kara gözlü, esmer değildirler. tam aksine çoğunlukla yeşil gözlü, sarı saçlı ve beyaz tenlidirler. adlarına türkü yazılmışlığı bile vardır bu kızların. ancak nedendir bilinmez kendilerini çirkinleştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. saçlar hep maşalıdır, dantelli, pullu kıyafetler gırla gider. yakışıp yakışmadığına bakmaksızın ellerinden kırmızı oje eksik olmaz. yani lafın özü, doğal güzelliklerini sikip atar bu kızlarımız. bakımlı değil, süslüdürler.
  • adlarına yazılmış türkülerden biri de budur.

--- türküden alıntı ---

yola çıktım mardin'e
    düştüm senin derdine

--- türküden alıntı ---

(bkz: yola çıktım mardin'e)

[ http://www.youtube.com/watch?v=g3ia6wztjne]
  • 3 dil bildikleri söylenen kızlardır. türkçe, kurmançi ve arapça.
  • danimarkalı kadar sarışıını mavi gözlüsü olabilen kızlar. oooof oof
  • sevgilim kişisinden bahsedecek olursam ; gözleri beni benden alacak şekilde sürmelidir. ve öyle güzel bakar ki, içim gider. sesi desen, benim masküler ve tok sesime bu kadar yakışabilirdi. fiziğini söylememe bile gerek yok. taş taş, granit mübarek.
    ulan amma övdüm, bi maşallah diyeyim de nazar değmesin.
    velhasılı, benim gibi egeli ancak yıllarca iç ve doğu anadoluda yaşamış ve kültürünü ege kültürü gibi benimsemiş bir insan olarak. tam anlamıyla biçilmiş kaftandır. yerim ben onu.
  • "sesi sesime yakışıyor"diyecek kadar megaloman erkeklerle sevgili olurlar. acıdım.
  • lisedeki matematik hocam mardinliydi saçları hafif sarı gözleri yeşil çok güzel bi kadındı.bugün bi kızla tanıştım mardinli yok böyle bi güzellil abi.ilerde inşallah mardinli bi hatınla evlenirim
  • kürdün hası sarışın renkli gözlü oluyor. haçlılara bir selam çakalım. anadolu gibi bir gen havuzunda, belli yerler hariç doğal bir durum denebilir.
  • ekşi sözlük abartma timinin el attığı bir diğer konu. adana'da mardin merkez nüfusundan fazla mardinli yaşadığı için bugüne kadar 10'dan fazla mardinli kız tanıdım, içlerinden güzel diyebileceğim bir kişi vardı o da araptı zaten.

ayrıca adana'nın yerlileri kadar esmer olmasalar da çoğunluğu beyaz tenli, sarışın falan da değil. abartmayalım arkadaşlar.