şükela:  tümü | bugün soru sor
  • balat'ta yeni açılan bir kahve mekanı. ramazan bayramında tesadüfen önünden geçerken yeni açılıyorlardı ve ilk müşterileri ben oldum.

    kahve uzmanı olduğum söylenemez ama farklı yerlerden kahve çekirdeği alıp daha iyi tada ulaşma çalışmalarım bu arkadaşların taze kavrulmuş çekirdeklerinden sonra nihayete erdi. nedenini bilmiyorum. ikinci alışverişimde fiyat biraz artmıştı ama yine de makul seviyede.
  • kahve içmeyen ve kafe kafe dolaşmayı sevmeyen biri olarak, buz gibi bir havada dükkana kafamı uzatıp "sadece kahve mi var?" dedim ve etrafımı bir deneyim sardı. içeride kahve çeşitleri kadar çay çeşitleri de vardı. rooibos denedim, gayet güzeldi. seven birine denetmek için biraz türk kahvesi de aldım. kime aldığımı ben de bilmiyorum, bakalım beğenecek mi. çayı beklerken karadut suyu ikram ettiler, yıllar önce içip aradığım kırmızı meyve karadutmuş. geç kalmış bu keşif de yanıma kar kaldı. çay için ayrı bir mekan açacaklarmış. güzel olur bence. yürüyüş rotamda olduğu için sık uğramayı düşünüyorum.
  • balata gittiğimde keşfettiğim kahve dükkanı. içerisi küçük ama çalışanlar oldukça ilgili. samimiyet hat safhada. normalde kahve hakkında çok bilgisi olan ve anksiyetemi tetiklediği için çok tüketen bir insan değilim. fakat çekilmiş kahveler gerçekten her zaman taze. ayrıca meyve aromalı farklı kahveler de var. japon sifonu denilen kahve demleme yöntemini de ilk kez burada öğrendim. fiyatlar franchise kahve dükkanlarına göre uygun. balata giderseniz mutlaka uğrayın.
  • buradan 3 günde bir kahve alan biri olarak söylüyorum ki balatta ve hatta istanbulda görebileceğiniz en güzel kahveler, en ilgili çalışanlar ve en uygun fiyat burada. çalışanlar o kadar ilgili ki 3 gün önce gittiğimde hangi kahveyi içtiğimi bile hatırlatıyorlar. ülkeler bitmek üzere yakında aromalılara geçeceğim :)