• açılımı marmara et olan şirket.
  • (bkz: marduk)
  • aret isimli insanlara çok espritüel arkadaşlarının hitap biçimi
  • gozu kapali alabilecek lezzette sosis ler ureten firma.. 80'lerin sonunda maret sosis paketlerinden kucuk ve super dandik maret kamyon oyuncaklari cikardi beyaz beyaz.
  • ks. martı eti*
  • et ürünlerinde kesinlikle pınar'dan daha başarılı olan firma.
  • burger king'in türkiye'de bulunan et tedarikçilerinden biri.
  • "marmara besicilik ve et sanayi a.ş" olarak kurulmuş ancak diğer birkaç markayla* "tat" firması altında birleştikten sonra etikete dünüşmüş et firması. aynı zamanda burger king'e tedarik ettiği hammadde anlamında et değil, doğrudan hamburger köfteleridir. tüm üretim ve analizler maret bünyesinde yapılır. aynı zamanda arby's için ürettiği bir kısım ürünler de vardı(r).
    hammadde ve ürünlerin mikrobiyolojik ve kimyasal analizleri büyük bir titizlikle yapılıyor olsa da arada ipin ucu kaçtığında kaçırılan ürün ya da hammadde için genelde görülen değerler yazılırdı. ama iyidir sorun yok. bünyesinde bir de fidan hazır çorba üretim tesisini barındırır. her salı ortalama 400 baş hayvan kesilir(di). bir de sucuk odalarına dair şehvetli öyküler anlatılır.

not: en iyi maret sucuklar ekstra ve boncuk olanlardır. ekstra en uzun bekleme süresine sahiptir, boncuk ise organik bağırsakta sınırlı miktarda üretilir, eski modadır. az baharatlı oldukları için beğenilmezler genelde ama baharat içeriğinde ne olduğu belli olmayan ürünlerin tadını gizlemek içindir genelde.
  • şu sıralar kokteyl sosisleri marketlerde promosyonla satılıyor, neden promosyonla satıldığı da aldıktan sonra anlaşılıyor, bir türlü sevemedim bu mareti.
hesabın var mı? giriş yap