şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilumum superman filmlerinde esas oğlanın sefgilisi louis lane rolünde seyrettiğimiz hatun kişi. nedense courtney cox'u bu kadına benzetirim ben.
 • bu kadin 1996 yilinda depresyona girmistir. akabinde patolojik olarak paranoya baslamistir ve kocasinin kendisini oldurucegi dusunceleri yuzunden evi terkedip sokakta yasamaya baslamistir. paranoyanin etkisiyle taninmamak icin sacini kesip sehir sehir dolasmistir. birkac yil sonra bir evin bahcesinde polislerce yakalanmistir.

  tedavi gorup tekrar aktris olmus simdi. hala da film cekio. sahnede de the vagina monologues adli oyunda da rol almis sanirim.
 • --- spoiler ---

  smallville'in dorduncu sezonunda kar$imiza dr bridgette crosby olarak cikacak olan aktris.

  --- spoiler ---
 • bugün 69 yaşında hayatını kaybetmiş sanatçı. bir nesil için lois lane sadece o idi.
 • hep o tatlı bela lois lane halleri ile hatırlanacak olan oyuncu. ışıklar içinde uyusun.
 • öldüğü günün sabahı bu kadın ne yapıyor diye merak edip google’dan bakmıştım, akşamına da ölüm haberini gördüm. aklıma geldiği gün ölmesi benim için tuhaf ve acı bi tesadüf oldu. çocukluğumun unutulmaz kadın oyuncularından biriydi. benim de içinde olduğum 80-81 jenerasyonunun üzerinde oynadığı lois lane karakteriyle unutulmaz bir etki bırakmıştır.

  öyle bir lois lane performansı sergilemiştir ki ondan sonra oynayan hiçbir kadın oyuncu, lois lane’i onun oynadığı gibi canlandıramamıştır.

  çocukken kendisine aşıktım yani daha doğrusu oynadığı lois lane’e zaten sonradan farkına vardım ki bütün sevgililerimin, aşık olduğum kadınların hepsinde lois lane’den izler varmış. ben eğer şimdi lois lane’e benzeyen kadınlara tekrar ve tekrar aşık oluyorsam bunun sebebi margot kidder’in lois lane’idir.

  ışıklar içinde uyu çocukluk aşkım, nurlar içinde yat superman’in aşık olduğu kadın.
 • öldüğünü ekşi sözlükte öğrendiğim aktris.

  gençlik dönemlerimin hayallerini süsleyen güzel ve kuvvetli kadın imajıydı.
 • bayram vesilesiyle bütün sinema kanalları açık, 14. kere 1980 yapımı superman 2'yi izliyordum birden "bi zamanlar bi margot kidder vardı, n'apıyodur şimdi?" minvalinde bir soru kafama çengellendi, arama motorunda aramaz olaydım, çıka çıka karşıma ekşisözlük ölüm ilanları çıka geldi; daha kırkı yeni çıkmış, toprağın bol olsun lois lane, klark kent'e bizden selâm demekten başka ne gelir elden.