*

şükela:  tümü | bugün
 • venezuellalı aktris.küba'da doğmuş olması kimseyi yanıltmasın,insan doğduğu değil doyduğu yerin vatandaşıdır. conchita alonso da venezuella'da yetiştiği için venezuella'lı olarak bilinir. kendisini doyuran ülkeye olan minnet borcunu da 1971 miss teen world seçilerek,1975 yılında da dünya güzellik yarışmasında ülkesi venezuella'yı temsil ederek öder. 1971 miss teen seçildiğini söyleyince yaşını da vermek icap eder. maria conchita, 1957 yılında doğmuş,şimdilerde 50lerine yaklaşmakta olan bir zat-ı şahanedir. güzellik yarışmalarında adını duyurduktan sonra,önce ülkesinde büyük bir popülarite kazanmış,filmler çevirip,dizilerde oynamış; albümler çıkarmıştır. hatta 3 kez grammy ödülüne aday bile gösterilmiştir. ünü amerika'ya da sıçramış,1982 yılında amerika'ya yerleşmiştir. soluğu amerika ve hollywood'da alan maria, ilk filmini 1984 yılında çevirir ve ayağının tozuyla robin williams gibi büyük bir aktörün karşısına çıkar. gerçi robin williams da 1984'de ne denli tanınıyordu,tartışılır;ama büyük aktör her devrinde büyüktür.bu ilk filminin ismi moscow on the hudson'dır bu arada.

  kendisine haksızlık yapmak gibi olmasın da,genelde bu ablamız atv'de gösterilen filmlere benzer filmlerde oynamıştır.oynadığı filmlerin ne yönetmeni ne oyuncu kadrosu kulağa tanıdık gelir.oynadığı filmlerin içinde en tanınmışı predator serisinin ikincisidir.

  boş zamanlarında her türlüsünden kayak yapmayı ve motosiklete binmeyi seven bu hanımkızımızın lakabı her ne hikmetse "ambar"dır. hatta ambar entertainment diye de bir müzik şirketi sahibidir.ingilizce,ispanyolca,fransızca ve italyanca bilen hanımefendi,öğrenimini isviçre ve ispanya'da sürdürmüş,güzel olduğu kadar elit biridir de aynı zamanda.

  ukteyi veren arkadaşa selam ve sevgilerimi iletiyor,notunda yönlendirdiği kaynağı ekleyerek huzurlarınızdan ayrılıyorum.
  (bkz: imdb)
 • en pisliğinden cumhuriyetçidir. diktatör chavez falan diye çıldırır, "we need more than change, we need a leader" diye çığırır mccain için. bir benzeri için;

  (bkz: gloria estefan)