şükela:  tümü | bugün
 • gazete okurken, biricik anneannemin yorumları sayesinde ilgimi çeken,
  -anneanne bu kim?
  -maria'nın eltisi...
  -peki şu kim?
  -maria'nın eltisinin dostu... boyu devrilesice...
  tarzında dialoglarla gazeteyi kenara bıraktıran, latin amerika dolaylarından atv dizisi...
 • harika senaryosunda, hitman'de bile zor bulunacak bir makineliyle güpegündüz adam öldürmeye giden hasta (yaptığından dolayı yani) ve yaşlı bir kadının bile olduğu; kardeşim (kız tabii ki) seyrederken benim de seyretmiş gibi olduğum dizi.
 • annemin iki eli kanda olsa bile seyrettiği,reklam arası verilmeden mutfaktaki dip tutmuş yemeğin altını dahi kapatmaya gitmediği ve seyrederken zaman zaman acaip gözyaşı döktüğü dizi.bir ara ulan bu kadınları kendine bağlayan bu dizi ne menem bir şeydir acep diyerek bende onlara* katılıp izlemeye çalışmış,fakat hiç bir tat ve izleme zevki alamadığımı ve ayrca çok aptalca bulduğumu tesbit etmiş bu gözlemimi yüksek sesle dile getirdiğim için arkamdan müthiş bir yastık salvosu eşliğinde odadan kovulmuş ve dizi bitesiye kadar içeri girmeme cezası almıştım.
 • ilkokuldayken kaçırmamak için ayağımdaki çamurlu çizmeleri bile çıkarmadan televizyonun başına koştuğum dizi.
  üstünden yıllar geçti, tekrar yayınlandı bu ve ben anladım çocukluğun ne kadar salakça bir şey olduğunu.
 • "demek ki bu araba markası aynı zamanda ecnebi ismiymiş" diyerek yeni ufuklara bakmamızı sağlayan karakterdir
 • yedinci nesil piyanist şantör yazar, sözlüğün yeni yıldız adaylarından (bkz: kaynak kıçım), erkenden kanatlarım altına almak istiyorum kendisini
 • ayran degustatorudur kendisi.ayranın kapağını acmadan, kokusunun tuhaf oldugunu ve bozulmus olabileceğini soyleyecek kadar profosyeneldir.
  ani çıkışları vardır '' ne yaptıgını zannediyosun sen'' seklinde ani sorular sorup, panik olmamı sağlayan bir garip kelebektir.
  eurovision cambazıdır, ekrana cıkıp puan veren her ulke temsilcisinin bir kusurunu bulur.isvecli spikere de '' ahaha bu adam kafası guzel cıkmıs lan '' , turk spikere de '' vay anasını nasıl şişman bi hanım'' diyebiliyor.tescilli eurovision izleme partnerimdir.
  benim gibi çocukluğu ateri salonunda gecmiştir. ama cocukken ben fun city de yada alf oyun salonunda hiç karsılasmadım kendisiyle.en yakın bi zamanda bizzat ken vs ryu musabakası yapıp azını burnunu kırmak istediğim patavatsız sincap, peltek penguen, göbekli kelebektir.haa dovulur mu ,kemikleri bile kırılır..
 • ofisinde uslu uslu çalışırken yolladığım tatil fotoğrafları ve yunan şarkılarıyla ağzına mıçtığım suser dostum.
 • morali bozukken çaya pisküüüt bandırıp yedikten sonra bütün moralini düzeltecek kadar çocuktur kendisi.yaptığım her sıfat terimlerine gayet başarılı cevap vererek aklımı basından almıstır. misal ''naber selülitli keçi'' diyorum '' iyi senden naber egzos gazı yutmus sincap'' seklinde karsılık veriyor.
  fotograf cektirme delisidir. her an bi çesme basında, vapur arkasında, iett otobüsü körüğünde çektirmiş fotoğraflarıyla karsılasabilrsiniz.
  şapka koleksiyonu muhteşemdir, sohbet esnasında '' o değilde sana rio karnavalı kıyafetindeki şapka çok yakısırdı bea'' deseniz bile, aynı dakika içinde rio karnavalı kostüm şapkasını giymiş olduğu fotoğrafları atar önünüze.
  on dişi kaplan gücündeki süpper muhabbetiyle, on dağ keçisi gücündeki benzetmeleriyle, on lama gücündeki hoş edasıyla günün her öğünü aklımı başımdan almıştır.bu arada öğün demişken, öğle yemeğine bi gider bu, bir buçuk saatte gelmez. sanırsınız ki ergen olmus bizon yedi.az ye be hanım az ye.