• neden bilmiyorum ama denizler beni çok ürkütüyor. ben sonumuzun yukarıdan gelenler tarafından değil de derinliklerden gelenler tarafından olacağına inanmaktayım.
  • pakistan kamyonu gibi bol aksesuarlı, ışıklı, cavcaklı canlıların gözlemlenebildiği görüntüler.
  • bu türleri yeni görüp imana gelenleri gösteren kesip yapıştırma videosudur. bi çok yerde karşılaştım bu türlerin görüntüleriyle. hatta trendeki bbc belgesellerinde falan bile olabilir.

ayrıca başlığı açan susera; ağızındakileri çıkar ne dediğin anlaşılmıyor demek zorundayım.
  • uzaylı istilasına maruz kalmış çukurdan görüntüler.
  • videoda görülen canlıların hemen hemen hepsi (bkz: blue planet ii) serisinde, david attenborough eşliğinde, çok daha detaylı ve kaliteli olarak anlatılıyor. meraklılarına; özellikle 2. bölüm (the deep) tamamen derin okyanuslar ve bu tür canlılar üzerine işleniyor. şiddetle tavsiye ederim
  • insanlik olarak uzayda yaptigimiz kesiflerin, okyanuslara gore cok daha fazla oldugunu dusunursek, bunlar daha baslangic diye dusunuyorum. mars’in yuzeyini daha fazla kesfetmisiz siz dusunun artik...
  • bu görüntülerin yeni olmaması dışında bir sıkıntı yok. uzun süredir internette var olan görüntüler.
  • oldukça egzantrik görüntülerdir. mariana çukuruna karşı garip bir ilgim var, zaman zaman aklıma gelir kafamda türlü türlü senaryolar üretirim. böyle gizemli, tehlikeli ve ürkünç şeylere karşı zaafım var, fazlaca merak ve ilgi uyandırıyor bende.
  • muazzam görüntüler ve canlılar resmen japon kerhanesi gibi rengarenk
  • biri diyor; yok şundan dolayı güzel, öbürü diyor sen bunun güzelliğini şuna bağlayamazsın. bundan da kavga çıkardınız ya, tebrikler.

bir şeye bağlamadığım, güzel dediğim görüntüler ne diyelim.
hesabın var mı? giriş yap