şükela:  tümü | bugün
 • "ispanya'da halkçı parti lideri mariano rajoy, erdoğan'la birlikte bir bildiri yayımlayan kendi başbakanlarını eleştirdi. rajoy, "ispanya başbakanı'nın, ifade özgürlüğünü bir kenara iterek, erdoğan ile ortaklaşa bir şekilde karikatürlerini yayımlayan gazeteleri kınaması, köktendincilere prim vermektir" dedi.
  halkçı parti sözcüsü gustavo de aristegui da, son çıkan olayların "türkiye'nin bu birliğe değil 10 yıl, 25 yıl sonra bile üye olamayacağını net bir şekilde gösterdiğini" iddia etti.
  austurias gazetesi yazarı marcos z. alvarez, "arap hayranı zapatero'nun, 'halife' erdoğan ile avrupa'yı islamlaştırmaya başladığı"nı öne sürdü. "
  sağ bir parti başkanı olmasına rağmen yukarıdaki haberle takdir ettiğim lider.
 • sagcilar dunyanin her yerinde ayni mi olmak zorunda? adam secim konusmasi yapiyor, arkada slogan "more security", internet sitesine giriyorsun surmansette "kacak gocle mucadele icin" yaziyor.. zaten avrupa medeniyeti soyle ustun boyle ustun laflari girla.

  yalniz cok sevimli, gorseniz bayilirsiniz. hergun evden cikiyorum, on adim atiyorum koseyi donunce bilboardda karsima cikmiyor mu hafif sehla gulumsemesiyle.. kircilli sakallarina yapisip yolasim geliyor. secime bir aydan az kala kamuoyu yoklamalarinda 3-4 puan geride gorunuyor pp. gecen secimdeki gibi son anda is doner de bu sefer rajoy kazanirsa o bizi yolacak yalnız.
 • 20 kasım 2011'de büyük ihtimal ispanya'nın yeni başbakanı olacak şahsiyet. avrupa'da tekrardan hortlayan sağ ve milliyetçiliğin ispanya'daki yüzü. hafifden ali şen tıslamasını demeçlerinde yansıtmakta.
 • 4 puan farkla zapatero'ya karşı kaybettiği 2004 ve 2008 seçimlerinden sonra üçüncü kez yarışacağı 20 kasım'daki seçimlerde ispanya başbakanlığı hedefine bu sefer ulaşacak gibi.
 • franco sonrasi ispanyasi'nin en yasli basbakani olacak halk partisi secimi kazanirsa. bu sorunlu ve protestolarla dolu ulkede artik vakti gecmis bir parti liderinin nasil hukumeti yonetecegi de merak konusu olacak, genclerin onemli kismi issizlikle bogusurken.
 • gelen son bilgilere göre ispanya'nın yeni başbakanı.
 • maalesef ki ispanya'nın yeni başbakanı. ha dersiniz ki rubalcaba bundan iyi mi, aksine şu zamana kadar çok mal bi' görüntü çizdi o da. büyük ihtimal krizi bahane ederek biraz faşist yol çizecek gibi geliyor şu zamana kadarki açıklamalarından yola çıkarak. neyse şimdilik hayırlısı olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
 • ispanyol arkadaşlarımın, pek sevmediği hatta hiç istemedikleri adam bu(en azından benimkilerin). mayıs 2011'de olan bölgesel seçimlerde yine daha önceden sosyalist kesimin oylarından bazılarını da toplayan ardından da bugün iktidara gelen biri olarak başarısının en büyük nedeni: "ispanyollar için çalışacağız" açıklamalarıdır. ülkedeki yüksek oran işsizlik ve ekonomik sıkıntıları sadece ispanyollar için çalışarak düzelteceğiz vaadleri sebebiyle bu noktadadır çoğunlukla.

  ispanya'da çok fazlaca göçmen var. yasal ya da yasal olmayan yollarla ülkeye gelmişler bir şekilde ve orada hayatlarını sürdürüyorlar. çoğu elbette işsiz, dil bile bilmiyorlar vb.. ve iktidar partisi lideri önce ispanyollar diyor kendilerine. bu sebeple göçmenlerle çalışan ispanyol arkadaşlarım tarafından hiç sevilmeyen bir adam bu.
 • dün yapılan ispanya genel seçimlerinde %44 oy alarak ispanya'nın yeni başbakanı olmuştur. görevini 20 aralık 2011'de zapatero'dan devralacak.
 • haritayı maviye boyamanın verdiği göt kalkıklığı ile başbakanlık görevini devralana kadar sessizliğini sürdürecek gibi duruyor zat-ı şahaneleri. ekonomiyi kurtaracak somut bir çözümü olmadığı zaten biliniyordu*; şimdi ise sadece merkel'den yardım istemekle halkı biraz oyalıyor gibime geliyor. sonrasında ise gelsin tipik sağ uygulamaları -gay evliliğini yasaklamalar, sadece ispanyollara yönelik olanaklar vs.-. kardeşim halk çaresiz ve her gün meydanlarda, komşu ülken fransa almış başını gitmiş* bari bi' 2 yıllık planını koy da ortaya ona göre plan yapalım biz de...