• maria adinda bir amerikalinin islettigi kucuk-sirin bir cheescake dukkani. oraya giderken kaybolmus hissi verecek kadar alakasiz bir yerde olmasini, ciftliklere ve haliyle taze olan hammaddeye yakin olmak olarak acikliyor hossohbet maria. cheescake seven bir insan olarak manhattan'da bana onerilen en sağlam chesecake dükkanı olan eileen's cheesecake'da yedigimden daha guzel cheescakeler yapiyor maria. her sey dogal ve leziz. yakin zamanda atasehir'de ikinci subesini de açmışlar ancak ben henüz oraya gitmedim. guzel hikayeler ve kahvelerle susluyor ziyaretleri maria- o kadar yolu gitmeye her seferinde değiyor. ayrıca kahveleri de bir başka güzel ve tazedir.
  • gerçekten lezzetli cheescake yemek isteyenlerin kesinlikle denemesi gereken mekan.

hayır çok fazla bir söz söyleyebilecek durumda değilim konu cheescake olunca fakat ilk denediğim günü hatırlıyorum: oha! dedim bu diğerlerinden çok farklı.
    tüm katmanları ayrı güzellikte ve aynı mükemmellikte hani kreması olmamış veya dibi çatlamış, peyniri eskimiş vs diyemiyorsun.
    mamafih şirket de farkında ne sattığının ve birazcık pahalı bence: 2015 kasım itibariyle tek dilimi 9.5 tl

ofise 50m mesafede olması da apayrı bi mevzu zaten... üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum. hop deyince kendimi maria'nın kollarında buluyorum*
  • apple pie olayında da aşmış mekan.
  • sahibi gerçekten amerika'lı olup, cheesecake konusunda belki de türkiye'nin en iyi cheese cake performansını göstermektedir. küçük bir işletme olup, büyümüştür. bu arada aşırı güzel bir iş stratejisine de sahiptir. örnek almak gerekir.
  • beykoz cavusbasinda, insani yarim dilim ile bagimli yapan, tadina doyulmaz cheesecakelerin bulundugu mekan.

buraya gidip cheesecake yiyince, yediginizle kalamaz bir de alip eve götürürsünüz bu cheesecakelerden. ama tabi ki evde yerken bayan maria'nin yari türkce, yari ingilizce matrak muhabbeti eksik kaliyor.

http://www.mariascheesecakes.net/
  • cok kafa bir sahibi olan, cok guzel cheesecake'ler yapan isletme.

ozellikle framboazli cheesecake'i bir fena.

limonlu da.

hepsi guzel lan.*

selamlarimizi yolluyoruz efendim buradan.

edit: saka yapmiyorum yedikten sonra moral falan duzeliyor lan.
  • muhteşem cheesecake leri bağımlılık yaratan, iş yerimizin öğleden sonra eğlencesi olan mekan.. yedikçe yiyesim geliyor, sonrasında ne ağırlık yapıyor ne de mideyi rahatsız ediyor.. lezzetine ise diyecek yok.. duyduğuma göre cheesecake için kullanılan meyveleri maria kendi bahçesinde yetiştiriyormuş.. türkiye'deki en iyi cheesecake dükkanı diyebilirim rahatlıkla..**
  • newyork usulü olanını ataşehir şubesi'nde yakalamamız epeyi zor olan mekan.
    yoksa kaliforniya alternatidi olsun.

8,5 tl porsiyonu mu olm amk diyenler için
    çiyizkeykin pelitte 12 sıtarbakıs'ta 9 liraya satıldığını hatırlatırım.

her gün gidilmez belki ama denk gelirse de affedilmeyecek mekan.
  • neden bu kadar abartıldığını anlamadığım tatlıcı. bir dilim cheesecake için güncel olarak 27 tl talep eden ve bana göre starbucks'da yarı fiyatına satılan cheesecakelerden bir farkı olmayan ürünler satan işletme. san sebastianı ise bildiğin beğenmedim. enteresan yorumlar gerçekten.
  • bir şirket doğum günüsü vesilesiyle az önce hem frambuazlisindan hem çikolatalalisindan 2 koca dilim yedim! hiç pişman değilim.

tanim yapıyorum : "depresyon kırıcı" mutluluk verici, cheesecake factory'nin yerli şubesi, enfes lezzetli cheesecakeler bunlar. iyi ki varlar!
hesabın var mı? giriş yap