şükela:  tümü | bugün soru sor
 • show tv ile aynı gruba dahil olan aylık dergi (akşam grubu falan olsa gerek). cine 5'te hep reklamları yayınlanır, marie claire maison adında bir de dekorasyon dergisi vardır yan kuruluş babında..
 • günümüzde kasım ve aralık sayıları kızıltoprak migros otaparkından gayet hesaplı* şekilde temin edilebilicek bir dergidir, zira satılmayan dergiler orada toplanmakta, ortalığa atılmaktadır. muhtemelen bu ritüel 2-3 ayda bir tekrarlanmakta olup, kişiye elbette bişeyler kazandırır.
 • merikleyr değil de marikler olarak okunması gereken dergi adı. (bkz: printemps yazılır prentan okunur) (bkz: moleküler)
 • reklam olayini abartmis, adeta suyunu cikarmis bayan dergisi. agustos sayisinin ilk 26 sayfasinin 21'ini reklamlar olusturmakta.
 • üzerinde yazı ve resim olan bazı şeylere bakarak, yeri geldiğinde vakit öldürüp*, dakikaları boşluğa akıtabilirsiniz.. bu dergi ile bunu bile yapamazsınız lakin.. ciddi söylüyorum..
 • kasım 2003 tarihinde piyasaya çıkacak olan sayısında okurlarını reklam manyağı yapacak kadın dergisi.
 • şubat saysı kapağında görüldüğü üzere, "g noktası workshopları"gibi bir başlığı işlemiş dergi (yogo, reiki seansi gibi bir şey olsa gerek. transandantal meditasyon da yanına promosyon)
  g noktasını bulacam diye fezaya çıkmaya hazır kozmo kizinin ikinci başucu eseri…
  ikibinseksen yılı subat ayında yerçekimsiz ortamda g noktası bulmanın 45 yöntemi gibi bir başlığı şümdiden görmek mümkün….
  (bkz: brava)
 • son yaptıkları muhteşem çalışmayla tırnağı kırılınca acile koşan bağyenleri politik bir oyuna davet eden dergi.
 • utanmasalar dergilerine koydukları harita da neredeyse türkiye'ye yer vermeyecek olan dergidir bu. kadın dergisidir kendince.
  http://img229.imageshack.us/img229/2765/40kh.jpg

  bu olaya bir türk olarak bakmıyorum mesela, yani devletimiz, toprağımız ve bu ...ların saldırdığı bizim insanımız gözüyle bakmıyorum. bir okur olarak bakıyorum sadece ve şunu söylemek istiyorum ya siz bu insanların böyle dağda, bayırda olmasından, silah tutmalarından, birilerini öldürmelerinden, öldürenlere yataklık etmelerinden, yardım etmelerinden nasıl zevk alırsınız, nasıl böyle sayfa sayfa reklamını yaparsınız, onlara, onlara katılmak isteyenlere gaz verirsiniz, moral verirsiniz. siz nasıl insansınız, insan mısınız? bugün yarın marie claire'den biri türkiye'ye tatile gelse veya türkiye'deki subenizde calısan birinin olduğu arac, bu sene antalya'da olduğu gibi bir bomba ile patlatılsa bunu da mı "özgürlük yolunda can verdiler" diye yazacaksınız. en baştaki soruyu en sona sakladım. kaç para aldınız, nedir amacınız?

  (bkz: keser doner sap doner gun gelir hesap doner)
 • pkk lı kadınları özgürlük savaşçısı olarak gösterdikten sonra bile tepki almayan yada aldığı tepkiler eksi sozluk ve birkac sitede bir kac satır yazıdan ibaret olan üstelik bu tepkilerin üstüne bile insanların hala en kaliteli kadın dergileri arasına çekinmeden koyabildikleri ve olusan bu ortamın içimi gıcıkladıgı, bu konuda en güzel ve kısa şekilde "bakalım vicdanınız mı daha büyük cüzdanınız mı beyler bayanlar." şeklinde yorum yapılabilen güzide hatun mecmuası.
  kişisel fikrimi beyan etmek gerekirse alınmamalıdır.tabi bu cinsiyet farkından dogan bir durum olabilir.o yüzden herkesin alması gerekir de diyebilirim.
  (bkz: anladınız siz)
  (bkz: gotumuze girebilir)