• utanmasalar dergilerine koydukları harita da neredeyse türkiye'ye yer vermeyecek olan dergidir bu. kadın dergisidir kendince.
    http://img229.imageshack.us/img229/2765/40kh.jpg

bu olaya bir türk olarak bakmıyorum mesela, yani devletimiz, toprağımız ve bu ...ların saldırdığı bizim insanımız gözüyle bakmıyorum. bir okur olarak bakıyorum sadece ve şunu söylemek istiyorum ya siz bu insanların böyle dağda, bayırda olmasından, silah tutmalarından, birilerini öldürmelerinden, öldürenlere yataklık etmelerinden, yardım etmelerinden nasıl zevk alırsınız, nasıl böyle sayfa sayfa reklamını yaparsınız, onlara, onlara katılmak isteyenlere gaz verirsiniz, moral verirsiniz. siz nasıl insansınız, insan mısınız? bugün yarın marie claire'den biri türkiye'ye tatile gelse veya türkiye'deki subenizde calısan birinin olduğu arac, bu sene antalya'da olduğu gibi bir bomba ile patlatılsa bunu da mı "özgürlük yolunda can verdiler" diye yazacaksınız. en baştaki soruyu en sona sakladım. kaç para aldınız, nedir amacınız?

(bkz: keser doner sap doner gun gelir hesap doner)
  • maya iletişim bünyesindeyken moda editörü asistanlığını yapmış olduğum, herhangi bir ödeme almayıp mesleki açıdan tatmin de olamayınca ayrıldığım; ancak direniş boyunca ilkelerinden asla vazgeçmeyen çalışanları ve patronlarıyla gönlüme taht kurmuş moda dergisi. vogue doğuş yayın grubu, elle ise doğan holdinge bağlı olduğundan kaybetti. bundan sonra yaşasın tam bağımsız marie claire!
  • temel sanat, deneysel tasarım, tipografi gibi antin kuntin kolajlarla çıldıracağınız dersler için aradığınız süper kaynak ilaç..
    nasılsa tozpembe, puf desen dağılacak bir içeriği var, kesmek biçmekten çekinmezsiniz.. üstüne üstlük 500 sayfası reklam olan 800 sayfanın kalan 300 sayfasının 200 kadarı da dev puntolu konu başlıklarından oluştuğu için kesip biçip tipografik deneyler yapmaya pek müsait..
  • eylül 2010 kapağında jessica bielin olduğu türkiyede 7 kktcde 8.5 liraya satılan moda dergisi. ayrıca bu sayısında 2010-2011 sonbahar-kış modası için trend booklar yayımlamışlardır. derginin olmazsa olmaz ek bölümünde ise marie claire erkek bölümü vardır ki tadından yenmez.
  • ne kadar profesyonel bir dergicilik anlayışları olduğunu kanıtlamış dergi
    -zengin kocanın iğrenç ötesini imajını düzeltmesi amacıyla karısını para karşılığı dergiye kapak yap
    instagram sayfalarında dergiyi eleştirenlerin -ki aralarında dergi aboneleri de var - yorumunu sil.
    -savunma amaçlı yazılan fakir ve kıskançlar temalı yorumu beğen.

rezillik ya ahahah
  • gördüğüme göre şeyma subaşı dergi kapağı olmak konusunda pek başarılı olamamış ama marie claire e güzel bir kapak olmuş.

zavallı dergi sektörü de hayata bir şekilde tutunmaya çalışıyor. demek işler o kadar kesat ki ‘başarılı’ kadın kavramları ve ‘dergi kapağı’ kültürleri, moda vizyonları bu derece zibidileşmiş.
  • kadın pkk militanlarını çağdaş kadın profili olarak örnek gösteren dergimtrak. bilinçli hiçbir türk kadını tarafından artık okunacağına inanmadığım dergi.
  • şeyma subaşı denince akla ilk ne geliyor?
    bildiniz siz onu. peki bu titr ile yaşamayı kabullenmiş hatta bunun üzerinen nisbet yapabilecek kadar psikolojisi değişik bir kişiyi hangi vasfına dayanarak kapak kişisi yaptılar acaba?
    para bu kadar da herşeye kadir olmasa keşke.
    onurlu duruş diye birşey vardır yahu. koskoca dergi. yazık. kendi topuklarına sıkmışlar resmen.
  • ypg'li kadınlar ile ilgili bir haber yapmışlardır.
    link.
hesabın var mı? giriş yap