• diğer distopya hikayelerine göre daha sade ve farklı çizgi edinebilmiş bir yazar. efsane,deha ve şampiyon üçlemesinin hepsi şu an türkiye'de basılı durumda. kitaplarda 2 ayrı karakterler farklı yazı fontu ve renklerle basılı olarak temsil edilmiş.
  • haddinden fazla gizemli ve eksantrik çocuğa aşık olan haddinden fazla salak kızın distopik/ütopik bir evrendeki yanlış anlaşılmalar ve gereksiz terkedilmelerle, olayların seyirini değiştirecek tesadüflerle dolu maceralarından hoşlanacağınızı düşünüyorsanız okuyun. 15-16 yaşında mastürbatör sivilceli veletlerin neredeyse dünyayı yerinden oynattığı bir konu sizi rahatsız etmiyorsa gömülün sayfalara.

kitap öyle veya böyle bir şekilde akarken beş sayfa boyunca esas kızın kıyafetinin betimlemesini de okumak istiyorsanız buyrun efendim devam edin.

genç yetişkin bilimkurgularına diyecek sözüm yok, hatta yeni nesilin, hatta daha önce bilimkurguyla hiç işi olmayan genç kızların öyle veya böyle bilimkurguya yönelmesine sebep olması da hoşuma gidiyor. 40ıma merdiven dayadığım bugünlerde ben dahi beğenerek okuyorum bazı örneklerini, ama allahaşkına; katnis everdeen’in kıyafet tanımlaması açlık oyunlarının gidişatına etki ediyordu. boş değildi. orada tuttu diye 15 yaşındaki esas kızın neyi nasıl giydiğini, hangi makyajı nasıl yaptığını 30 sayfa filan da okumak istemiyorum. bu ne ya.
  • efsane, orijinal adıyla legend üçlemesinin yazarı. 2014'de türkiye'de de çıkacak. çok popüler bir distopya olur buraları yıkması bekleniyor.
  • 11 temmuz 1984 doğumlu çin asıllı abd'li yazar. kitapları: prodigy, legend, champion.
  • warcross ve wildcard kitaplarının yazarıdır. bir batman hikayesi olan batman gecegezen kitabı da çıkmıştır.
  • bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladığım; bir gencin başından geçen olaylar silsilesini anlatan efsane-deha-şampiyon üçlemesini yaptığı kitapların yazarı. bir solukta bitirdim, çok güzeldi ama bir daha hiçbir kitabını almadım. fantastik, aksiyon ve sonrasında gizemli bir aşk öyküsü ile son bulan klasik kitaplardandı. tekrarlıyorum çok güzeldi ama bu tür kitapları tadında bırakmak en güzeli. fazla abartmadan, anlam yüklemeden-aramadan sakince okunup kitaplığa geri konulması gereken türden...
hesabın var mı? giriş yap